Яке сьогодні, 22 вересня, свято: День машинобудівника та осіннього рівнодення

В цей день народилися український режисер Борис Барський та український шоумен Дядя Жора - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 22 вересня, свято: День машинобудівника та осіннього рівнодення
А ще 22 вересня Всеукраїнський день дошкілля та Міжнародний день дочок

У неділю, 22 вересня, в Україні відзначають День машинобудівника, а православна церква шанує пам'ять святого ІонаІменини сьогодні святкують Олександр, Веніамін, Кузьма, Макар, Мартін, Микола, Петро, Парасковія.

22 вересня - яка сьогодні пам'ятна дата

Тільки з кінця 1942 року партизанський рух набув сили, а до закінчення окупації вже налічував близько 500 тисяч людей
Тільки з кінця 1942 року партизанський рух набув сили, а до закінчення окупації вже налічував близько 500 тисяч людей

Починаючи з 2001 року 22 вересня в Україні відзначається Національний день партизанської слави. Метою цього свята є вшанування пам’яті партизанів та підпільників, а також нагадування новітньому поколінню про їхній подвиг, який допоміг наблизити довгоочікувану перемогу в Другій Світовій війні.

У наш час живими залишилися лише одиниці ветеранів, що брали участь у звільненні батьківщини від німецьких загарбників. Тому дуже важливо встигнути висловити їм свою повагу за виявлену ними мужність в роки війни. Перші партизанські загони були створені вже восени 1941 року. Але розрізненість дій загонів призводила до розкриття сховищ, страт та жорстоких катувань з боку загарбників. 

22 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Це аерокосмічна галузь, електроніка, автомобілебудування, заводи з побудови суден та локомотивів тощо
Це аерокосмічна галузь, електроніка, автомобілебудування, заводи з побудови суден та локомотивів тощо

Професійне свято - День машинобудівника святкують в Україні згідно з президентським указом від 8.09.1993 № 361/93 в четверту неділю вересня. Працівники машинобудівної та приладобудівної галузей роблять значущий вклад у технічний розвиток промисловості, забезпечують налагоджене безперебійне виробництво машин і комплектуючих, приладів та інструментів. Сфера машинобудування розділяється на багато напрямків, які відіграють важливу роль в економічному секторі України. 

Понад 3000 підприємств та організацій входять в цю структуру, виконують роботи з будування верстатів, займаються металообробкою та іншими видами машинобудівної діяльності. Вони забезпечують роботою близько мільйона людей. 

За підтримки та фінансування державної влади у цей день проводять нагородження в номінаціях «Кращий працівник дошкільного навчального закладу", "Кращий дошкільний заклад"
За підтримки та фінансування державної влади у цей день проводять нагородження в номінаціях "Кращий працівник дошкільного навчального закладу", "Кращий дошкільний заклад"

Всеукраїнський день дошкілля акцентує увагу на значущості дошкільного виховання, проблемах розвитку освітніх установ в Україні. Відзначають у четверту неділю вересня, вшановуючи вихователів, завідувачів, молодший персонал дитсадків. Згідно з указом від 13 квітня 2011 року №629 про розвиток дошкільних закладів свято набуло чинності на державному рівні.

Програма розвитку покоління, що підростає, створює базовий фундамент, який служить надійною опорою протягом наступних років. Співробітники дитячих садків та аналогічних установ працюють, щоб закласти основу формування особистості, прищепити дітям любов до навколишнього світу, взаємоповагу. Професія вихователя потребує кваліфікованої підготовки й безмежного терпіння. 

Метою Дня доньок є привернення уваги до визначної ролі дівчаток в кожній родині, залучення батьків до проявів турботи та любові до своїх дочок, наголошення на необхідності здорових довірчих відносин у сім’ї, боротьба з сімейним насильством
Метою Дня доньок є привернення уваги до визначної ролі дівчаток в кожній родині, залучення батьків до проявів турботи та любові до своїх дочок, наголошення на необхідності здорових довірчих відносин у сім’ї, боротьба з сімейним насильством

Щороку в четверту неділю вересня відзначається ніжне, добре, сімейне, світле й зворушливе свято - Міжнародний день дочок або День доньки. Однак, варто зазначити, що в різних країнах дата може відрізнятися. Свято виникло в Індії, і покликане було усунути традиції, які допомагають підтримувати погляд на дівчинку як на тягар. У багатьох країнах, в тому числі в Індії, дівчинка сприймається як тягар, і такі проблеми, як придане, жіноче дітовбивство та фетишизм, існують і донині. Однак решта світу може розглядати цей день як класичне святкування і для багатьох стало традиційним сімейним святом, що доповнило низку родинних календарних подій протягом року.

Цей день також покликаний боротися з гендерним розривом і забезпечувати рівні можливості. Ця подія про визнання дочок рівноправними партнерами в суспільстві та сімейній системі, прагнучи подолати гендерний розрив і забезпечити суспільство рівними можливостями. Міжнародний день дочок вшановує жінок і визнає, що дочки можуть впливати на світ, так само як і сини. Це свято поваги, любові та рівних можливостей дочок не тільки в цей день, але й протягом усього року. У цей день не забудьте сказати дівчатам приємні слова, влаштуйте спільну прогулянку, похід у кіно чи кафе, приділіть увагу найціннішому - власним дочкам і собі, якщо ви жінка - це ж і ваше свято.

Початок астрономічної осені — це час, коли вже зібрано врожай, у який вкладено багато праці. Чи це справжній врожай з саду та городу, чи врожай наших намірів та зусиль — суть події означає завершення активного періоду в житті та підбиття певних підсумків
Початок астрономічної осені - це час, коли вже зібрано врожай, у який вкладено багато праці. Чи це справжній врожай з саду та городу, чи врожай наших намірів та зусиль - суть події означає завершення активного періоду в житті та підбиття певних підсумків

Коли сонце на небі підіймається нижче, а вечори й ранки стають прохолоднішими й темнішими, ми розуміємо, що енергія літа закінчується. Для когось перший місяць осені - улюблена романтична пора, а на когось  передчуття холодів навіває легкий смуток, хоч попереду ще багато теплих днів. З давнини у вересні люди святкують День осіннього рівнодення, який співпадає з радісним часом збору врожаю. Осіннє рівнодення - астрономічне явище, коли день і ніч у всьому світі ділять добу навпіл, врівноважуючи баланс світла й темряви, а Сонце в напрямку з півночі на південь переходить лінію небесного екватору.  У 2024 році День осіннього рівнодення, а отже, й астрономічна осінь, настає для нас 22 вересня.

Зміни пори року є ключовими точками в життєвому циклі природи, тому давні культури сприймали їх набагато глибше, ніж просто прихід наступного сезону. Упродовж всієї історії люди відзначали рівнодення двічі на рік - весняне та осіннє. Мабуть, найбільш видовищною та ефектною ця подія була для давніх майя, які збудували відому на весь світ драбинчасту піраміду Ель-Кастильйо - в час рівнодення у присутніх складалося враження, що по сходах збігає вогняний змій.

22 вересня - яке сьогодні церковне свято

Вважається, що з цього дня починається осінь і триває до Різдва
Вважається, що з цього дня починається осінь і триває до Різдва

Сьогодні, 22 вересня, православна церква вшановує пам'ять святого Іони. Святий пророк Іона, послідовник пророка Єлисея, жив у VIII столітті до нашої ери. Він був одним із дванадцяти маленьких пророків, чиї книги входять до Біблії. Він був посланий Богом до міста Ніневії, щоб закликати його жителів до покаяння за їхні гріхи. Але Іона не хотів виконати це завдання і сховався на кораблі. Дорогою на нього налетіла сильна буря, і він був кинутий за борт.

Тоді його проковтнув великий кит, в утробі якого чоловік провів три дні та три ночі. Потім кит викинув його на берег, і Іона зрозумів, що це знак волі Божої. Він попросив у Бога прощення і пішов у Ніневію, де проповідував слово Боже. Жителі Ніневії послухали його і покаялися у своїх гріхах. Тоді Бог пощадив їх і не знищив міста.

Цього дня добре готувати страви з редьки, щоб зміцнити здоров'я. Гарна прикмета, якщо 22 вересня на голову впаде ялинова шишка - це до багатства.

Хто народився 22 вересня

22 вересня 1957 р. - Нік Кейв - австралійський рок-музикант, поет, письменник, автор музики до фільмів, сценарист. Лідер гуртів Nick Cave and the Bad Seeds, Grinderman, The Birthday Party, Boys Next Door.

Нік Кейв
Нік Кейв

22 вересня 1959 р. - Борис Володимирович Барський - український режисер, актор, поет. Учасник комік-трупи "Маски". Режисер і директор одеського театру "Маски". Народний артист України.

Борис Володимирович Барський
Борис Володимирович Барський

22 вересня 1975 р. - Дядя Жора (справжнє ім'я Мичковський Вадим Ростиславович) - український шоумен, співак, ведучий, комік та актор. Продюсер гуртів "Opium" та "Action", екскапітан команди КВК "Три товстуни", резидент "Comedy Club UA". Власник івент-агенства "Дядя Жора company".

Дядя Жора
Дядя Жора

22 вересня 1975 р. - Мірей Інос - американська актриса. На початку 2014 року вона з'явилася у фільмі "Саботаж", а пізніше в драмі "Якщо я залишуся". Також вона знялася з Раяном Рейнольдсом у фільмі "Полонянка", а як провідна актриса зіграла головну роль у трилері "Ви ніколи не були тут".

Мірей Інос
Мірей Інос

22 вересня 1987 р. - Томас Ендрю Фелтон - британський актор кіно, телебачення та озвучування, співак і гітарист. Дебютував у кіно 1997 року, зігравши другорядну роль у комедії "Злодюжки", проте справжня слава прийшла до нього в ролі Драко Малфоя у фільмах про Гаррі Поттера.

Томас Ендрю Фелтон
Томас Ендрю Фелтон

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube