Наслідки непокритої голови можуть бути хворобливими, дорогими та довгими
Мамині поради вдягнути шапку зазвичай відносять до категорії занудних правил на кшталт “вимий руки” або “роби уроки”. Однак у цьому випадку сенс точно є: голова є однією з найуразливіших до переохолодження частин тіла. Хоча через шкіру голови втрачається близько 10% всього тепла, що виділяється організмом, відчуття цих втрат у кожного різне, та й наслідки також індивідуальні. Але що точно - вони можуть бути найсерйознішими.
Звичайно, у всіх різна чутливість до холоду, імунітет, кількість та якість волосся, яке захищає голову. Але треба враховувати й особливості нашого клімату з вологим вітром, який діє на охолодження голови гірше за мороз. І власний дискомфорт: як тільки ви його відчули на вулиці – час одягнути шапку.
Основні небезпеки, які можуть виникнути під час переохолодження голови:
Звуження судин і, відповідно, порушення кровообігу може призвести до "легких" зовнішніх наслідків - наприклад, ламкості і випадання волосся або лупи. Так і до серйозних у вигляді головного болю, запаморочення, шуму у вухах, поразки слухового, лицьового, трійчастого нервів. А це вже небезпечно паралічем лицьової мускулатури, порушенням функцій щелеп, дуже сильним болем та тривалим лікуванням.
З іншого боку, спазм судин часто дає відчуття «розколюваної» голови. У нього є навіть офіційна назва - головний біль через холодові стимули, і найчастіше він знайомий жінкам. А ще замерзла голова може спровокувати підвищення внутрішньочерепного тиску та мігрень.
Але страждає не лише голова загалом, а й окремі її частини. Наприклад, вуха - найуразливіший перед холодом орган за рахунок тонкої шкіри, відсутності підшкірного жиру та не дуже активного кровопостачання. Багатьом, мабуть, знайомий неприємний гострий біль, коли із замерзлою головою заходиш у тепло. І не забуваємо про трійку "вухо-горло-ніс": замерзлі вуха можуть спровокувати і ангіну, і гайморит.
Тому від замерзлої голови страждає і ніс, у якому порушується функція зігрівання повітря, і після попадання холодного повітря утворюється відмінне середовище для бактерій та мікробів. В результаті, як мінімум, забезпечені соплі, у найгіршому випадку - отит, ангіна або тонзіліт.
І, нарешті, переохолодження голови небезпечне довгостроковим побічним ефектом як зниження імунітету, роблячи людину вразливою перед застудами та інфекціями.
Тож, шапка – не найгірше зимове зло, треба просто знайти свою модель. Або потерпіти – незабаром весна.
Як за півтори хвилини переконати підлітка носити взимку шапку
— Інформатор (@informatorua) January 26, 2024
Через шкіру голови втрачається близько 10% всього тепла, що виділяється організмом, але відчуття цих втрат у кожного різне, та й наслідки також індивідуальні. Але що точно - вони можуть бути найсерйознішими. pic.twitter.com/BrHHX8LBLh
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.