МОЗ визнало: українці масово відмовляються від бустерного щеплення проти COVID-19

Незважаючи на розповсюдження в країні нового підступного штаму Дженні та зростання захворюваності, понад 12 мільйонів людей не завершили імунізацію

коронавірус
Щеплення захищає від важкого перебігу хвороби.

У Міністерстві охорони здоров`я України б`ють на сполох: коронавірус нікуди не подівся, люди хворіють, але про вакцинацію майже забули. Тим часом, COVID-19 з`являється у нових субваріантах Омікрону, і кінця-краю цьому процесу поки не видно.

Вже у січні 2024 року в Україні було зареєстровано девять випадків інфікування новим субваріантом штаму коронавірусу "Омікрон" - JN.1, якого називають “Дженні”. Серед його неприємних особливостей - висока заразність та більш міцна стійкість до антитіл, ніж у попереднього варіанту Pyrola, який з`явився в країні напередодні Нового року. 

Тим часом, за підсумками 2023 року друге щеплення проти COVID-19 не отримали 814 740 українців та понад 12 мільйонів не отримали бустерне щеплення, повідомляє пресцентр МОЗ .

Можливо, не на часі?

За офіційною статистикою, яка у випадку з коронавірусом завжди не встигає за реальними цифрами, за перші два тижні січня захворіло майже шість тисяч осіб, до того ж, зареєстровано 80 летальних випадків. Але в усіх регіонах зберігається неепідемічний рівень, коронавірус просто переважає серед усіх інших респіраторно-вірусних захворювань.

Можливо, це й є основною причиною того, що імунізація загальмувала - адже нам треба перелякатися, аби почати діяти. До того ж, як і передбачали епідеміологи на початку пандемії, коронавірус з часом зайняв своє місце в лінійці інфекційних хвороб і став сприйматися як звичайний грип.

Треба враховувати й те, що серед цих 12 мільйонів, які не прийшли за бустером, багато хто покинув країну. І робить чи не робить щеплення вже десь у Німеччині чи Франції. А пенсіонери, які залишились в країні, й у важкі часи пандемії не дуже хотіли вакцинуватися, а зараз - і тим паче.

До того ж, свою роль відіграло і згортання інформаційної кампанії щодо необхідності щеплень, та й взагалі - не на часі.

Для бустеру є Омікрон-специфічна вакцина

Але, як би там не було, наразі в Україні є в наявності понад два мільйони доз вакцин, повідомляє МОЗ.  Для первинної вакцинації - «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»).  Для бустерних щеплень людям, які мають два щеплення, доступна Омікрон-специфічна вакцина (виробник «Pfizer»). 

Для дітей з 5-річного віку використовується вакцина «Comirnaty" (виробник «Pfizer»). 

Первинний курс з вакцинації — це одна доза, якщо використовується вакцина «Janssen», та бустерне щеплення. Або дві дози, якщо щеплення проведені вакцинами «CoronaVac», «Comirnaty» чи іншою дводозною вакциною та бустерне щеплення.

Бустерне щеплення проводять через 5-6 місяців після первинної вакцинації - щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 - для дітей. Усі наступні щеплення називають додатковим бустером. 

Як і раніше, вакцинація проти COVID-19 є безоплатною для кожного українця. Записатися на неї можна у свого сімейного лікаря або зробити її в пункті щеплень, що розташовані у медзакладах - наразі їх працює дві тисячі.

Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3HmM6TV. Також можна зателефонувати до контакт-центру МОЗ за номером 0-800-60-20-19.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube