Викриття популярної дієти: чому люди не худнули

Дієта з низьким вмістом вуглеводів може збільшити ризик діабету 2 типу

Дієта, схуднення, здоров'я, корисні поради, їжа, продукти, харчування, краса
Звичайна дієта для схуднення може мати серйозні недоліки

Популярні дієти для схуднення, які зосереджені на вуглеводах, як-от кето-дієта, у довгостроковій перспективі можуть принести більше шкоди, ніж користі. Дієта з низьким вмістом вуглеводів може збільшити ризик діабету 2 типу.

Дотримання плану харчування з низьким вмістом вуглеводів може допомогти людям з діабетом контролювати свою вагу та рівень цукру в крові. Однак, нове дослідження, проведене в Австралії, ставить під сумнів довгострокову ефективність і безпеку цього підходу для людей без діабету, пише ScienceAlert.

Експеримент

Команда дослідників вивчила дані про стан здоров’я майже 40 тисяч людей тричі - між 1990 і 1994 роками, знову приблизно між 1995 і 1998 роками та між 2003 і 2007 роками. Кожен учасник отримав оцінку з низьким вмістом вуглеводів, яка базувалася не на абсолютній кількості вуглеводів, які вони споживали регулярно, а на відносній кількості вуглеводів, яку вони їли, порівняно з жирами та білками. Група, яка виключила найбільшу кількість вуглеводів, мала на 20% більше шансів захворіти на діабет 2 типу, ніж ті, хто виключив найменшу кількість вуглеводів.

Не їли вуглеводи, а вагу набрали

При цьому ті, хто вживав найменше вуглеводів, мали найвищий індекс маси тіла. Результати показують, що дієта з низьким вмістом вуглеводів може призвести до збільшення ваги. Це може бути пов'язано з високим вмістом жиру в раціоні - особливо ненасичених жирів, підсумували дослідники. Ті, хто споживали найменшу кількість вуглеводів, споживали менше клітковини та їли більше білка і жиру для забору енергії.

Харчування маэ бути збалансованим, аби мати користь для здоров'я в перспективі.
Їсти треба все, аби були користь для здоров'я на майбутнє.

Вуглеводи в продуктах:

  • овочі,
  • фрукти,
  • бобові,
  • картопля,
  • каші,
  • насіння
  • горіхи,
  • солодкі напої,
  • білий хліб,
  • випічка.

Кето-дієта несе загрози

Нагадаємо, нещодавно вчені поставили під сумнів доцільність кето-дієти, що сприяє режиму харчування з низьким вмістом вуглеводів і високим вмістом жиру. Аналіз, опублікований на початку цього року, виявив тривожний зв’язок між кето-дієтою та вищим ризиком серцевих захворювань, інсульту, діабету 2 типу та синдрому подразненого кишечника.

Таким чином, одним із найкращих способів уникнути проблем зі здоров'ям є добре збалансоване харчування. Відмова від рафінованого цукру та крохмалю – це добре, але якщо ці вуглеводи замінити насиченими жирами, ви матимете іншу проблему під назвою "ожиріння".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube