Цей напій насправді не роблять з личинок жаб, але на вигляд він їх дуже нагадує
Найперша рекомендація для тих, хто прагне скинути зайві кілограми, це обмеження вживання цукру та білого борошна. Проте, деякі тіктокери настільки прагнуть скинути вагу, що дійшли, здається, до ручки. Вони стверджують, що п'ють "воду з пуголовків", пише ScienceAlert. Якщо хто не знає, то пуголовки - це дитинчата жаб. Проте, не хвилюйтеся, все не так погано, як здається.
Ця тенденція насправді не передбачає випивання склянки личинок земноводних. Натомість деякі користувачі соцмереж п’ють всього лише в’язку суміш води, лимонного соку та насіння чіа. Просто за зовнішнім виглядом і консистенцією напій схожий на склянку жаб'ячої ікри, саме тому цей напій отримав таку незвичайну і не надто надихаючу назву.
Прихильники "пуголовкової води" кажуть, що вона допомагає їм відчувати ситість і схуднути. Інші ж діляться враженнями, мовляв, слизька текстура викликає у них блювоту. Отже, чи вартий цей модний напій турбот й чи треба пробувати його.
Твердження про те, що вода з лимонним насінням чіа допомагає схуднути, можуть виявитись не такими вже й надуманими. У насінні чіа багато клітковини, що сприяє травленню й регулює рівень цукру в крові. Клітковина в насінні чіа в основному розчинна, що утворює гелеподібну речовину в шлунку, вона уповільнює травлення та забезпечує постійний потік енергії. Таким чином, "пуголовкова вода" може допомогти довше відчувати ситість і зменшити апетит та споживання калорій.
І це ще не все. Насіння чіа також може бути корисним доповненням до здорової для серця дієти. Насіння є одним із найбагатших рослинних джерел омега-3 жирних кислот, що сприяють зміцненню серця. Є також докази того, що насіння чіа може знизити артеріальний тиск і рівень цукру в крові, запалення та холестерин. Вони є чудовим джерелом рослинного білка та поживних речовин. Крім того, насіння чіа містить численні вітаміни й мінерали, як от:
Останні допомагають організму боротися зі шкідливими вільними радикалами, зменшуючи окислювальний стрес – дисбаланс вільних радикалів і антиоксидантів у вашому організмі, що призводить до пошкодження клітин. Це знижує ризик хронічних захворювань, таких як рак і хвороби серця.
Насіння чіа може поглинати воду, яка в 12 разів важча, тому лимонна вода з чіа сприяють відчуттю ситості та зволоженню. Останнє бере участь практично у всіх функціях людського тіла, включаючи:
Вода розщеплює їжу, засвоює поживні речовини та запобігає запорам. Дослідження підкреслюють, що достатнє споживання води підтримує імунну систему.
Лимонний сік має високий вміст вітаміну С, що здатен:
Просто додавайте небагато замоченого насіння чіа до салатів чи іншої здорової їжі та пийте достатньо води, аби зволожуватись, якщо пити "пуголовкову воду" у вас не виходить. В Україні кілограм насіння чіа коштує від 200 гривень, якщо замовляти в мережі.
Гелеутворюючі властивості насіння чіа можуть спричинити задуху. Якщо їсти насіння чіа в сухому вигляді, воно може розширюватися в стравоході та викликати закупорку, тому завжди замочуйте насіння на 15-30 хвилин перед вживанням.
Якщо ви раптом почнете пити лимонну воду з насінням чіа, а ваш кишечник не звик до дієти з високим вмістом клітковини, ви можете виявити, що цей напій викликає дискомфорт у травній системі, включаючи запор, діарею, здуття живота, гази та біль. Людям із запальними захворюваннями кишечника слід з обережністю підходити до води з лимонним чіа: це може спричинити загострення.
Крім того, вживання насіння чіа може викликати взаємодію з деякими ліками. Наприклад, підвищити активність ліків проти артеріального тиску й сильно знизити його. Нарешті, хоча й рідко, білки в насінні чіа можуть спровокувати алергічну реакцію. Симптоми можуть включати свербіж, набряк, кропив’янку або навіть утруднене дихання.
Однак загалом насіння чіа є універсальним і цінним доповненням до здорової дієти, яке можна легко включити в різноманітні страви, включно зі смузі, вівсянкою, йогуртом і випічкою. Його навіть можна використовувати як замінник яєць у веганських рецептах. А от переїдання насіння чіа може призвести до збільшення ваги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.