Всього 8 тижнів такого харчування сприяють здоров’ю серця та судин.
Дієта, вільна від продуктів тваринного походження, не займе багато часу, щоб уповільнити біологічне старіння. Причому користь від тимчасових змін отримають серце, печінка, гормональна та імунна системи. Про це свідчить нове дослідження, повідомляє ScienceAlert.
Вчені Стенфордського університету проаналізували швидкість оборотної генетичної модифікації ДНК, що використовується як показник того, наскільки швидко тіло зношується. В групі з 21 пари однояйцевих близнюків один з кожної пари дотримувався веганської дієти протягом восьми тижнів. Дієта ж їхніх близнюків включала м’ясо та молочні продукти. Після цього ті, хто дотримувався веганської дієти, показали зниження біологічного віку.
"Це дослідження каже нам про те, що короткострокова веганська дієта пов’язана зі спадковими віковими перевагами та зниженим споживанням калорій", - пишуть дослідники.
Порівняно менше біологічне старіння спостерігалося в серці та печінці, а також у тканинах, що утворюють гормональну, запальну та метаболічну системи. Це говорить про те, що тіло старіло не так швидко на веганській дієті. На додаток до відмінностей у ДНК-маркерах, ті, хто дотримувався веганської дієти також втратили в середньому на два кілограми більше ніж ті, хто дотримувався всеїдної дієти.
Невеганська дієта включала 170-225 грамів м’яса, одне яйце та півтори порції молочних продуктів щодня. В обох групах учасники їли готову їжу протягом перших чотирьох тижнів, а потім страви, які готували самостійно на основі порад дієтологів протягом ще чотирьох тижнів, тому обидві дієти вважалися здоровими.
Є деякі застереження, які слід мати на увазі: дослідження не враховує ризик дефіциту поживних речовин, який може виникнути разом з рослинною дієтою в довгостроковій перспективі. Це конкретне дослідження також було частково профінансовано компаніями, що виробляють рослинні альтернативи м’ясу та інвестують в проекти захисту тварин. Самі дослідники визнають, що зв’язок між відмінностями в харчуванні та біологічним старінням залишається неясним. Поки що немає доказів того, що вегани живуть довше.
"Майбутні дослідження мають вивчити довгостроковий вплив веганської дієти на здоров’я та загальне самопочуття, враховуючи важливість належних поживних добавок", - пишуть дослідники.
Однак, це всеодно цікаве розуміння того, як швидко зміни в дієті можуть призвести до позитивного впливу на організм. Дослідження є продовженням аналогічного експерименту минулого року, який виявив, що вісім тижнів веганської дієти сприяють здоров’ю серця та судин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.