Від смороду в домі цивілізований світ позбавляється так

Читать на русском

Як поліпшити запахи в будинку - оберіть ці способи, і буде вам свіжість

Читать на русском
Ароматизатор, прибирання, екологія, корисні поради, лайфхак, алергія, здоров'я
Більшість інгредієнтів у складі штучних ароматизаторів можуть бути шкідливими.

Як поліпшити запахи в будинку - оберіть ці способи, і буде вам свіжість

Дехто з нас полюбляє запалити ароматичну свічку під час прийняття ванни, "увімкнути" пахощі біля килимка для йоги або розбризкати спрей, коли оселю потрібно освіжити. Тож інколи ми можемо ненавмисно піддавати себе впливу шкідливих хімічних речовин і погіршувати якість повітря у власному житлі. 

Для того, аби освіжити оселю, надавайте перевагу еко-методам. На щастя, є безпечні способи допомогти вашому дому пахнути свіжо і привабливо, йдеться в публікації The Guardian. Ось що радять експерти.

Корисні поради для господинь 

Ретельно прибирайте, щоб запобігти появі неприємних запахів. Але не потрібно стерилізувати весь будинок лише тому, що запах дезінфікуючих засобів асоціюється у вас з чистотою. Використання хімікатів, які створюють "чистий" запах, насправді протилежне тому, що хіміки вважають справді чистим, тобто таким, що не містить хімікатів.

Замість цього, переконайтеся, що ви регулярно виносите сміття, а ваш смітник має кришку, що міцно прилягає. Пакетики з активованим вугіллям нетоксичні та ефективно поглинають вологу і неприємні запахи у нішах із взуттям, під кухонною раковиною та поблизу місць харчування домашніх тварин. Миска з харчовою содою або білим оцтом на стільниці зменшує запахи від приготування їжі.

Також можна придбати домашній фільтр для очистки повітря, особливо якщо погана якість зовнішнього повітря не дозволяє залишати вікна відчиненими.

Свічки

Коли ви запалюєте свічку, переконайтеся, що ваша оселя добре провітрюється, і паліть помірковано.
Коли ви запалюєте свічку, переконайтеся, що ваша оселя добре провітрюється, і паліть помірковано.

Ретельно обирайте та використовуйте ароматичні свічки. Кожен раз, коли ви спалюєте свічки або пахощі, ви "створюєте невелике забруднення", включаючи оксиди азоту, чадний газ і ароматичні вуглеводні. Дослідження стверджують, що ці викиди досить незначні, але на якість повітря можуть впливати багато факторів. Наприклад, розмір кімнати або кількість свічок, які ви спалюєте. 

Споживачам слід звертати увагу на бренди свічок, які чітко повідомляють про дотримання стандартів, правильне маркування - Prop 65. Екологи рекомендують свічки, виготовлені з відновлюваних джерел, таких як 100% рослинний віск або бджолиний віск, а не парафін на нафтовій основі.

Багато екологічно свідомих брендів використовують дерев'яні або бавовняні гноти, а не цинкові, які можуть містити сліди свинцю. А також натуральні ароматичні олії без фталатів і чисті ефірні олії, які при згорянні виділяють меншу концентрацію летких сполук, ніж синтетичні ароматизатори.

Обрізайте гніт перед кожним запаленням. Якщо ви обрізаєте гніт, накопичується менше вуглецю, що спричиняє чорний дим під час горіння свічки.

Надайте перевагу квітам чи ароматним рослинам, а якщо купуєте свічки, то обирайте саме з бджолиного воску!
Надайте перевагу квітам чи ароматним рослинам, а якщо купуєте свічки, то обирайте саме з бджолиного воску, а не з парафіну!

Кулінарні інгредієнти

Киньте цедру цитрусових, спеції та ванільний екстракт у каструлю з киплячою водою - і вуаля: ось і затишні, домашні аромати. Використовуйте кулінарні інгредієнти, щоб насолоджуватися отриманим зіллям, яке час від часу можна підігрівати для підсилення приємного запаху.

Слідкуйте за рівнем води, щоб запобігти висиханню та пригоранню інгредієнтів у сотейнику. Використовуйте електичну конфорку чи мультиварку замість газової плити, яка є набагато більшим джерелом забруднення повітря в приміщенні, ніж ви думали. 

Ефірні олії

Використовуйте ефірні олії. Хоча деякі екологи критикують виробництво ефірних олій за те, що воно вимагає значних обсягів рослинної сировини, вони загалом безпечні для використання в невеликих кількостях для ароматизації.

Ви можете додавати їх у воду для використання в електричних дифузорах чи кімнатних розпилювачах, зроблених своїми руками. Щоб створити невелику ауру аромату, спробуйте нанести кілька крапель на фетрову подушечку для меблів і приклеїти її в непомітному місці, наприклад, під столом або в шафі.

Однак люди з респіраторними захворюваннями, такими як астма, можуть відчувати подразнення, а власники домашніх тварин повинні використовувати ефірні олії з обережністю. Оскільки деякі з них, такі як гвоздика, евкаліпт і герань, можуть бути шкідливими для пухнастих улюбленців.

Ароматні рослини 

Це міф, що кімнатні рослини очищають повітря від забруднювачів, але ароматні рослини не лише дарують красу, а й приємні запахи. Подумайте про вирощування кулінарних трав, таких як:

  • базилік,
  • карликовий розмарин,
  • орегано,
  • жасмин,
  • гарденія,
  • герань,
  • геліотроп,
  • невеликі цитрусові дерева
  • карликовий лавр тощо. 

Герань і геліотроп чудово почуваються у віконних ящиках, а якщо у вас є доступ до великих відкритих просторів, посадіть біля вікон або дверей кущі бузку чи лавра, щоб їхні аромати проникали всередину.

Розставте по дому рослини, що пахнуть. Навыть деякы сухы рослини мають приємний аромат, не говорячі про живі
Розставте по дому рослини, що пахнуть. Навіть деякі сухі букети мають приємний аромат, не говорячі про живі зелені ароматизатори:)

Ситуація на ринку 

Захисники довкілля та здоров'я вже давно критикують галузь за недостатню прозорість інгредієнтів, що входять до складу більшості продуктів. До 2022 року жодні закони США не вимагали від компаній розкривати інгредієнти, які використовують у формулах ароматів. Тоді набув чинності каліфорнійський закон, який вимагає від компаній розкривати інгредієнти у відповідній базі даних, а також змінювати рецептуру продуктів, що містять алергени. 

Та в інших регіонах світу ситуація лишається геть інша. Продукти можуть містити десятки хімічних речовин, і все це відображається лише одним словом у списку інгредієнтів: ароматизатор. Слабке хімічне регулювання може призвести до того, що люди труїтимуться шкідливими сполуками. До них належать:

  • алерген HICC - викликає проблеми зі шкірою,
  • ліліал - квітковий ароматизатор, який пов'язують з пошкодженням сперматозоїдів,
  • парабени і фталати - добавки, які часто зустрічаються в синтетичних ароматизаторах і можуть порушувати гормональний фон, імітуючи естрогени, та навіть провокувати рак.

Крім того, коли аерозольні освіжувачі вступають у реакцію з хімічними речовинами, які вже є в повітрі, наприклад, з озоном, вони можуть створювати шкідливі леткі сполуки, як от:

  • бензол,
  • толуол,
  • формальдегід.

"Людині не обов'язково піддаватися впливу великої кількості хімічної речовини, що порушує роботу ендокринної системи, щоб вона подіяла", - зазначають лікарі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.