В Україні на гроші меценатів відкриють школу з навчанням штучному інтелекту
В Україні на базі Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка відкриють школу для підготовки спеціалістів у галузі штучного інтелекту. Відомо, що планується фінансування до 5 мільйонів доларів. Братимуть участь в роботі школи провідні спеціалісти із США.
Як передає Укрінформ, директор Інституту журналістики КНУ Юрій Бондар зазначив, що в Україні наразі ринок штучного інтелекту не дуже розвинений. Тому, переконаний він, зараз потрібні навчальні платформи, які дадуть можливість обʼєднати спеціалістів, що надалі освоюватимуть світовий ринок, інвестиційний потенціал якого складає мільярди доларів.
Відомо, що партнерами цієї школи стануть американські меценати — подружжя Шелбі та Калеб Вордів. Вони ідеологи економіки кріейторів, засновники Curious Refuge (це перша у світі платформи для ШІ-сторітеллерів). Їхні тренінги застосовують, зокрема, Американська кіноакадемія, Netflix, Pixar, Google та інші світові технологічні гіганти.
На фінансування школи ШІ на базі КНУ планується виділити до 5 мільйонів доларів. Гроші будуть спрямовані безпосередньо на організацію платформи, яка буде готувати фахівців найвищого рівня за допомогою провідних спеціалістів зі США. Крім того, за словами Ігоря Бондаря, зараз триває імплементація проблематики індустрії штучного інтелекту в навчальні програми для студентів, створення навчальних модулів облаштування школи.
"Потужний поштовх у цьому процесі ми отримали на нещодавньому форумі AI4ART & MEDIA 2024, що відбувся у Києві. Тут виступали та ділилися досвідом найпопулярніші американські спікери цьогорічного NAB Show – провідного заходу Національної асоціації мовників США (National Association of Broadcasters). А NAB Show – це найкращий майданчик, де представники компаній – розробників новітніх технологій можуть представити найсучасніші розробки, бачення розвитку майбутнього у сферах кіно та телевиробництва, медіаринку, віртуального продакшн та інших напрямків медіаіндустрії", - зазначив директор Інституту журналістики КНУ.
Раніше стало відомо, що у трьох українських фтизіопульмонологічних центрах медики почали діагностувати туберкульоз за допомогою штучного інтелекту. Це центри в Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях. Фахівці використовують спеціальне обладнання було отримано за проєктами Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, Івано-Франківська область - від японського виробника.
"Надсучасне обладнання вже встановлено, медики пройшли навчання із застосування систем під час діагностики пацієнтів. Штучний інтелект проводить автоматичний аналіз, читаючи рентген-знімки, і відображає зони потенційної патології у вигляді теплової карти легенів, що й дозволяє виявити найменші ділянки ураження", - розповіли в Міністерстві охорони здоров'я.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.