В цей день народилися французька актриса Пом Клементьєфф та американський кінорежисер Джозеф Косінскі - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 3 травня
У п'ятницю, 3 травня, православна церква шанує пам'ять святої мучениці Маври та її чоловіка - мученика Тимофія, читця. Іменини сьогодні святкують Микола, Павло, Петро, Тимофій, Уляна, Юліана.
Православні віруючі відзначають церковне свято 3 травня на честь мучеників Тимофія та Маври. Мавра жила у III столітті у Єгипетській Фіваді. Вона була язичницею. Вийшла заміж за читця місцевої християнської церкви Тимофія. Закохані одружилися в той час, коли повсюдно йшли переслідування християн імператором Діоклетіаном.
286 року на Тимофія донесли місцевому правителю Аріану. Його доправили до нього на суд. Тимофія заарештували. Звинуватили у поширенні чужої язичникам християнської віри та зберіганні богослужбових книг.
Під час тортур до Тимофія прийшла Мавра. Вона добровільно визнала себе християнкою та висловила бажання розділити муки з чоловіком. Імператор дізнався про це. Він розлютився і наказав вирвати їй волосся і кинути в чан із окропом. Після численних тортур Мавру та Тимофія розіп'яли. Дев'ять діб мученики провели на хрестах, дивлячись один на одного. На десяті Господь покликав їхні душі до себе.
Дата 3 травня вважається вдалою для будь-яких турбот, пов'язаних із скотарством. У цю дату можна випасати худобу, доїти кіз та корів, купувати молодняк. У тварини цього дня легко проходять пологи. Також день вдалий для роботи на пасіці.
День кондитера - це дата, присвячена професійним кухарям, які спеціалізуються на виготовленні солодощів. Святкується 3 травня та має велике міжнародне значення. Бути кондитером не так легко, як може здаватися, адже для цього треба володіти добрим почуттям смаку та запаху, творчою уявою та мати певні навички в архітектурі та скульптурі. Треба розбиратися у складі харчових продуктів, а також у термінах та умовах їх зберігання.
Мистецтво вироблення солодощів прийшло до нас ще з давніх часів, коли для приготування використовувався мед, а потім цукор. Зараз без кондитерів не обходиться жодне свято, адже багато людей полюбляє солодощі.
Міжнародний день Сонця щорічно відзначається 3 травня, є глобальною подією, яка підкреслює важливість сонця і сприяє використанню сонячної енергії. Вперше започаткований у Сполучених Штатах у 1978 році президентом Джиммі Картером, цей день став включати в себе заходи по всьому світу, заохочуючи перехід на відновлювані джерела енергії.
Сонце - невичерпне джерело світової енергетики. Завдяки йому сформувалася екологія Землі. Найголовніший задум свята - це нагадування людям про нескінченні ресурси, що дає нам Сонце. Його енергія не є шкідливою для навколишнього середовища, як, наприклад, спалювання вуглеводнів.
День Сонця вперше відзначався 3 травня 1978 року після прийняття Конгресом США спільної резолюції, ініційованої захисником довкілля Денісом Хейзом. Хейз, який брав участь у координації першого Дня Землі в 1970 році, розглядав День Сонця як можливість підвищити обізнаність про потенціал сонячної енергії як сталого енергетичного рішення. Цей день відзначався різноманітними заходами, в тому числі виступами громадських діячів, таких як Роберт Редфорд, а також заходами, які залучили значну кількість людей до участі в них.
Сонце було центральним елементом людського життя і культури протягом тисячоліть, символізуючи енергію, світло і життя. У наш час воно визнане не лише за свої життєдайні властивості, але й як чисте та невичерпне джерело енергії. Сонячна енергія, отримана з енергії сонця, є важливою альтернативою викопним видам палива, зменшуючи наш вуглецевий слід і пом’якшуючи наслідки зміни клімату.
Нагадуванням про необхідність поважати свободу ЗМІ, а також приводом для обговорення журналістської професійної етики є Всесвітній день свободи преси, який відзначається щороку 3 травня. Існує два способи обмежити свободу преси - піддавати матеріали цензурі, тобто обов’язково перевіряти перед публікацією, та карати за оприлюднену інформацію, яка викликає невдоволення влади. Але насправді цензура з’явилася задовго до появи друкованих газет - ще в стародавньому світі правителі використовували її як інструмент для керування політичними й моральними уподобаннями людей.
Свобода преси - важлива складова демократії, бо фактично вона має бути джерелом, з якого люди дізнаються правду. На ЗМІ покладено функцію контролю за владою, тому кожного разу, коли відбувається соціальна несправедливість чи корупційні злочини, саме журналісти першими повідомляють про це людей. Також ми довіряємо пресі в зборі, перевірці та оприлюдненні фактів та цифр, які впливають на наші важливі рішення. Проте це можливо повною мірою тільки в тому разі, якщо преса є дійсно незалежною.
У п’ятницю перед Великоднем віряни відзначають найскорботніший день в християнському календарі - Велику п’ятницю (також її називають Свята або Страсна п’ятниця). Адже саме в цей день відбулося розп’яття Ісуса Христа на хресті.
В Святу п’ятницю усі віруючі ні чого не їдять до виносу плащаниці з вівтаря. Після служби вся родина збирається за столом. Як правило, в Страсну п’ятницю дотримуються суворого посту - заборонено вживати рибу. Заборонено в цей день шити та рубати дрова, або робити будь-яку роботу де необхідно використовувати сокиру. Ще заборонено співати, бо вважається, що хто співає у Страсну п’ятницю той буде плакати на Великдень.
Щороку 3 травня відзначається День словотворця або День майстрів слова. Майстри слів - це ті, хто створюють слова у такий спосіб, щоб резонувати з читачами та залишати незабутнє враження. Це свято письменників, поетів, журналістів, сценаритсів, блогерів, лекторів тощо. Від книг і статей до діалогів у фільмах, сила ретельно продуманих слів має потенціал, щоб надихати, спонукати, змінювати нас та світ, в цілому. Ця подія про магію слів і людей, які з ними працюють.
"Словотворець", як професія чи ремесло, передбачає майстерність у використанні мови, вплітаючи слова в мистецтво, що має силу впливу та залишає слід. Автори з допомогою слова створюють інструментив пливу, виховання та шедеври творчості, перетворюючи слова в думки та ідеї, подібно до того, як коваль працює з металом, щоб створити новий інструмент або ювелірний виріб.
День написання відгуку - це день, присвячений заохоченню людей писати відгуки про продукти, послуги та досвід, який вони мали. Цей день відзначається щорічно 3 травня. Ця подія нова, заснована недавно. У 2022 році TripAdvisor заснував День написання відгуку, щоб не лише допомогти людям зробити кращий вибір подорожей і ресторанів, але й надати вкрай необхідну підтримку та визнання підприємствам індустрії туризму, які сильно постраждали від пандемії COVID-19 .
Ця подія - чудова можливість для споживачів поділитися своїми думками та відгуками з іншими, хто може бути зацікавлений у придбанні або використанні тих самих продуктів чи послуг. Написання відгуків може допомогти не лише споживачам, а також може надати компаніям цінні відгуки, які можна використати для покращення їхніх продуктів або послуг.
День написання відгуку, створений, щоб нагадати людям про силу обміну досвідом через онлайн-огляди. Відгуки можуть допомогти захистити споживачів і покращити їхній досвід, надаючи важливу інформацію, яка дозволяє їм приймати зважені рішення. У зв’язку з тим, що люди все частіше звертаються до онлайн-оглядів за вказівками та порадами, День написання відгуків є ідеальною нагодою переглянути відгуки або запропонувати власні рекомендації.
Міжнародний день туби - це щорічне свято, присвячене шануванню туби, мідного духового інструменту, який є важливим для багатьох музичних жанрів. Цей день зазвичай відзначається в першу п’ятницю травня і вперше був заснований Всесвітньою асоціацією братства тубістів (TUBA) у 1979 році.
У цей день також музиканти демонструють свої вміння та креативність у різних виступах. Міжнародний день туби - свято музики і музикантів, що сприяє підвищенню цінності різноманітності музики та важливості всіх музичних інструментів, у тому числі туби, що часто знаходиться у тіні сольних музичних інструментів і є маловідомим. Але саме унікальне звучання цього інструменту робить його значимим та важливим в усіх оркестрових колективах.
3 травня 1974 р. - Джозеф Косінскі - американський кінорежисер, творець рекламних роликів і фільмів, спеціаліст з комп'ютерної графіки. Його дебютна робота в кіно - науково-фантастичний фільм "Трон: Спадщина". До цього займався телевізійною рекламою та розробкою відео для гри Halo 3.
3 травня 1982 р. - Ребекка Марія Холл - британська актриса. Актриса знімалася в таких картинах, як "Престиж", "Доріан Грей", "Місто злодіїв", "Залізна людина 3" та "Перевага" з Джонні Деппом.
3 травня 1986 р. - Пом Клементьєфф - французька актриса. Вона навчалася в Паризькій драматичній школі Cours Florent і з'явилася в таких фільмах, як "Вовк", "Безсонна ніч", "Гра хакера". Найбільш відома як виконавиця ролі Мантіс у фільмі кінематографічного всесвіту Marvel "Вартові Галактики. Частина 2".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.