Від кавуна може зупинитися серце: ось через що це відбувається

Корисні властивості популярного літнього смаколика легко можуть обернутися неприємностями

кавули проблеми з серцем
Кавун у великих кількостях здатний спровокувати проблеми із серцем.

Наукою доведено, що 300 грамів кавуна - це та сама склянка води, тільки задоволення набагато більше. Але в такій же порції міститься і понад 300 міліграм калію, а це 12% його добової дози для жінок та 9% – для чоловіків. І якщо для здорової людини це знак, що можна з'їсти ще стільки ж і навіть двічі, то для людей з хронічною хворобою нирок це вже загрожує серйозними наслідками, повідомляє IFlScience.

Від нудоти до зупинки серця

Калій, якого багато в кавунах, нам, звичайно, потрібен: він підтримує баланс рідин в організмі, кислотно-лужний баланс і роботу серцевого м'яза, бере участь у передачі нервових імпульсів, контролює тиск. Весь надлишок цього мінералу, який не бере участі у важливих процесах, у всіх видаляється нирками та виводиться із сечею. А ось у людей із хронічною хворобою нирок цей процес порушено, через що виникає тяжка гіперкаліємія - стан, при якому в крові міститься занадто багато калію. 

Гіперкаліємія може проявлятися різними симптомами - від слабкості та нудоти до аритмії, м'язових спазмів та зниження рефлексів. Особливо небезпечна вона серцевими наслідками, у пацієнтів трапляється уповільнене або прискорене серцебиття, аритмії, що загрожують життю і можлива навіть зупинка серця.

У здоровому організмі надлишок калію неможливий.
У здоровому організмі надлишок калію неможливий.

Причому щойно кількість кавуна в раціоні зменшується, калій повертається до норми. Тому напередодні розпалу кавунового сезону у разі проблем із нирками потрібно порадитися з лікарем про безпечну дозу - вона буде залежати і від рівня калію, і від стадії захворювання нирок, і від їхньої функціональності.

Кому ще потрібно стримуватись

Проте передозування кавуном небезпечне не тільки у зв'язку з надлишком калію та людям із хронічною хворобою нирок. Ось кому варто бути обережними:

Надмірна користь іноді може бути шкідливою.
Надмірна користь іноді може бути шкідливою.
  • Люди з діабетом чи переддіабетом: кавун містить натуральні цукри, які можуть підвищити рівень глюкози в крові.
  • Люди із синдромом подразненого кишківника: кавун містить велику кількість води та клітковини, що може спричинити розлад травлення, здуття, діарею.
  • При проблемах із сечовипусканням: кавун має сечогінні властивості через високий вміст води, і у великих кількостях може викликати дискомфорт у людей із проблемами сечового міхура або простати.
  • Люди, які приймають певні ліки: деякі препарати, наприклад, інгібітори АПФ та діуретики, можуть взаємодіяти з калієм та іншими компонентами кавуна. Це може посилити дію ліків або спричинити непотрібні побічні ефекти.
  • Люди із чутливим шлунком: високий вміст води та цукру в кавуні може дратувати шлунок, спричинити здуття живота, печію або діарею.

Але не забуваємо і про корисні властивості кавуна, який є не лише відмінним джерелом гідратації, а й вітамінами А, С та В6, калію та магнію, антиоксидантів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube