Чому навесні на тілі з'являється куряча шкіра і чи це лишай

Після довгої зими часто наша шкіра виглядає не найкращим чином - вона тьмяна та нерівна.

Краса та здоров'я, шкіра, косметологія, корисні поради, лайфхак
Як позбутися "курячої шкіри" на руках і ногах.

Навесні багато в кого на руках і ногах з'являється купа дрібних шорстких горбків, шкіра стає нерівна і неприваблива на вигляд, на дотик нагадуючи наждачний папір. Так званий в народі "курячий лишай" - поширене шкірне захворювання, але воно легко лікується в домашніх умовах.

Науковою мовою - це пігментний кератоз, поширене захворювання шкіри, яке може спричинити появу крихітних безболісних пухирців на плечах, стегнах і сідницях. Ці горбики на шкірі, як правило, мають тілесний колір, але можуть виглядати червоними або рожевими на світлих тонах шкіри і коричневими або чорними на темній шкірі.

Ці утворення можуть бути доволі помітними, проте вони нешкідливі і можуть зникати самі по собі, пояснили американські дерматологи. 

Закупорка фолікулів 

Кератоз виникає, коли кератин - білок, який бере участь у формуванні волосся, шкіри та нігтів - накопичується і разом з відмерлими клітинами шкіри закупорює волосяні фолікули. Ці закупорки і спричиняють появу невеликих горбків.

За оцінками, 40% дорослих і від 50 до 80% підлітків страждають на кутикулярний кератоз. Але дерматологи точно не знають, чому у деяких людей він розвивається. Одна з теорій полягає в тому, що цей стан викликається генетичною мутацією, яка перешкоджає здатності шкіри зволожувати себе природним шляхом. Це може зробити вас більш схильними до сухої шкіри.

Згідно з даними Американської академії дерматології (A.A.D.), люди, які страждають на екзему, діабет або мають близьких кровних родичів з пігментним кератозом, більш схильні до цього захворювання. Те ж саме стосується людей з астмою, алергією або надмірною вагою тіла. Трапляється цей недуг найчастіше після зими.

Як собі допомогти 

Профілактика сухості шкіри - один з найкращих способів зменшити кількість спалахів і загалом покращити її зовнішній вигляд.

Важливо вчасно зволожити шкіру!
Важливо вчасно зволожити шкіру!

Найбільш ефективними є продукти з вмістом саліцилової й молочної кислоти й сечовини, які видаляють ороговілі клітини шкіри і розм'якшують кератин, що закупорює пори. Також зручним варіантом є вибір безрецептурного зволожуючого лосьйону, який містить гліколеву кислоту та ретинол. Ці інгредієнти допомагають згладити нерівності та зменшити почервоніння.

Найбільш ефективними вони будуть, якщо наносити їх одразу після душу, коли шкіра ще волога. Це допоможе "запечатати" частину вологи у вашій шкірі.

Дерматологи радять уникати всього, що може подразнювати шкіру, наприклад, використання абразивного скрабу для тіла, дряпання або колупання в нерівностях. Можна акуратно використовувати мочалку, щоб зчистити відмерлі клітини шкіри. Також краще уникати продуктів з ароматизаторами та оліями, які можуть подразнювати шкіру і ще більше забивати пори.

Під час загострення слід користуватися зволожуючим кремом з кератолітичним засобом кілька разів на день протягом кількох місяців. Коли стан покращиться, зменшіть частоту до кількох разів на тиждень. Зволожуйте шкіру щодня. 

Чи це назавжди

Кератоз не можна запобігти, але деякі люди, у яких він з'явився в дитинстві, виявляють, що він проходить, коли вони стають старшими. Інші живуть з ним все життя.

Коли слід звернутися до дерматолога

Якщо після використання домашніх засобів протягом кількох місяців ваша шкіра все ще залишається нерівною та шорсткою, і вас турбує її вигляд, зверніться до дерматолога.

Є люди з дуже важкою формою кутикулярного кератозу, і зволоження може бути недостатнім. У них також можуть виникати загострення, які супроводжуються надмірним почервонінням, сухістю і, можливо, навіть свербінням. У таких випадках лікарі можуть призначити місцевий ретиноїд або запропонувати лазерну терапію.

Симптоми також можуть бути викликані чимось іншим. Екзема та псоріаз можуть бути схожими на пілоричний кератоз. Ці стани можуть викликати свербіж, запалення, тріщини на шкірі або інфекції, і потребують окремого лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube