Ці великі тварини помирають від голоду
Білі ведмеді стикаються з загрозою голоду через танення арктичного морського льоду. Вчені виявили, що ці крупні тварини не здатні пристосувати свій раціон до життя на суші. Знакові арктичні види зазвичай харчуються кільчастими нерпами, яких вони ловлять на крижинах біля берегів. Але в умовах потепління багато ведмедів проводять більше часу на березі, харчуючись пташиними яйцями, ягодами і травою.
Таким чином на суші тварини швидко втрачають вагу, що збільшує ризик їхньої загибелі, пише BBC з посиланням на Nature Communications. Білий ведмідь вже став уособленням зростаючої загрози зміни клімату в Арктиці. Світ перевищив поріг потепління на 1,5C за цілий рік, а безкрижаний період в Північному Льодовитому океані збільшився на три тижні між 1979 і 2015 роками.
Щоб зрозуміти, як тварини виживають під час танення льоду, дослідники спостерігали за поведінкою 20 білих ведмедів протягом літніх місяців протягом трьох років.
Окрім взяття зразків крові та зважування ведмедів, тваринам одягали нашийники з відеокамерами, оснащеними GPS-навігаторами. Це дозволило вченим записувати пересування тварин, їхню активність і те, що вони їли. У літні місяці, вільні від льоду, ведмеді застосовували різні стратегії виживання, деякі з них відпочивали і зберігали енергію. Більшість намагалися харчуватися рослинністю чи ягодами або плавали, щоб знайти їжу.
Обидва підходи виявилися невдалими: 19 з 20 ведмедів, що брали участь у дослідженні, втратили масу тіла, в деяких випадках до 11%. В середньому вони втрачали один кілограм на день.
"Незалежно від того, яку стратегію вони намагалися використовувати, жоден з підходів не приніс реальної користі, оскільки не зміг продовжити період їхнього виживання на суші", - говорить провідний автор дослідження з Геологічної служби США на Алясці.
Білі ведмеді - це не ведмеді грізлі в білих шубах, додає науковець.
"Вони дуже, дуже відрізняються", - наполягає він.
Інтригуючою знахідкою дослідження стало те, що один ведмідь набрав 32 кг ваги. Дослідники вважають, що цьому ведмедю, який проводив багато часу, відпочиваючи і зберігаючи сили, пощастило натрапити на труп тварини.
Дослідники кажуть, що вплив зміни клімату на білих ведмедів буде різним залежно від місця їхнього проживання.
"Цілком ймовірно, що білі ведмеді зникнуть з територій, де в майбутньому зникне морський лід, але важко сказати, коли і де саме", - резюмували вчені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.