Вчені вперше розкрили, що читав Чарльз Дарвін: відкрито онлайн-доступ до змісту всієї бібліотеки науковця

Читать на русском

Онлайн-бібліотека особистих архівів Дарвіна містить 13 тисяч посилань

Читать на русском
Вчені, наука, Дарвін, бібліотека, книги
Протягом десятиліть вчені шукали й систематизували особистий архів натураліста.

Онлайн-бібліотека особистих архівів Дарвіна містить 13 тисяч посилань

Вчені вперше розкрили зміст всієї особистої бібліотеки Чарльза Дарвіна. Про науковця написано безліч матеріалів, але його бібліотека вперше представлена в повному обсязі. Її опублікували сьогодні, 12 лютого, до 215-річчя з дня народження Дарвіна. Каталог має 300 сторінок, в ньому детально описано 7,4 тисячі назв з 13 тисяч позицій, включаючи журнали, брошури та огляди.

Попередні списки того, що було в бібліотеці Дарвіна, охоплювали лише близько 15% того, що в ній насправді є, заявили вчені. Новий список показує, що Дарвін мав томи з біології, геології, філософії, психології, релігії, сільського господарства, мистецтва, історії та подорожей.

Більша частина робіт написані англійською, а решта - німецькою, французькою, італійською, іспанською, голландською та данською мовами. Проект включає віртуальну реконструкцію бібліотеки з 9,3 тисячами посилань на копії творів, які можна отримати безкоштовно. Над створенням такої віртуальної бібліотеки працювали майже два десятиліття, пише The Guardian з посиланням на Darwin Online.

Дарвін-еклектик

Схоже, Дарвін прискіпливо вивчав геть усю інформацію про живу природу, яка потрапляла йому на очі. Академік, який очолив цю "надскладну" роботу, зазначив, що та продемонструвала надзвичайну увагу Дарвіна до досліджень інших людей.

"Це показує, наскільки неймовірно еклектичним був Дарвін. Існує безліч новиннних вирізок (...) це була найцікавіша частина, не офіційні книги, а ось все це... що об'єднується разом й створює теорії й публікації, які ми знаємо сьогодні", - наголосив науковець.

Що читав Дарвін 

Деякі з книг датуються шкільними часами Дарвіна, наприклад, "Історія Англії" Олівера Голдсміта 1821 року, яку він виграв в якості призу, або підручник його директора з античної географії.

Крім того, запис про аукціонні продажі показує, що Дарвін мав копію статті 1826 року орнітолога Джона Джеймса Одюбона "Розповідь про звички канюка (Vultura aura), з метою розвінчання загальноприйнятої думки про його надзвичайну силу нюху".

Даврін вивчав роботи інших учених.
Даврін вивчав роботи інших учених.

У 2019 році на аукціоні з'явився примірник роману Елізабет Гаскелл "Дружини й дочки" 1880 року. У примітці до нього зазначено: "Ця книга була великою улюбленицею Чарльза Дарвіна й останньою книгою, яку йому читали вголос".

Один з експонатів - німецьке періодичне видання, що містить першу відому фотографію бактерій. Інші документи в бібліотеці мають такі назви, як "Анатомія чотириногої курки", "Епілептичні морські свинки" та "Ненависний або колорадський коник".

Вивчав труди інших учених

Все це свідчить про те, що Дарвін був "не ізольованою фігурою, яка працювала наодинці, а експертом свого часу, який спирався на складну науку, дослідження та інші знання тисяч людей. Його шедевр 1859 року "Про походження видів" виклав теорію, яка пояснює, як еволюціонувало життя на Землі. Її вважають книгою, яка змінила світ, мала значення тоді й має значення зараз.

"Розмір і діапазон робіт в бібліотеці робить очевидним надзвичайний масштаб досліджень Дарвіна щодо роботи інших людей", - зазначили сучасні вчені.

Можливо вы пропустили...

Як путін поширює агресію серед росіян. Михайло Орєшніков

Усвідомлення походження агресії - ключ до розуміння війни. Дізнайтеся, як Путін поширює свою агресію та її вплив на Росію. Ця динаміка формує страх та безвольність у росіян, що призводить до вирощування покоління, що мовчки терпить та боїться сильніших. Деталі та глибші роздуми - у відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.