Закоханість серйозно курочить мозок: МРТ-сканери запеленгували підозрілу аномалію

Витріщені очі, драйв і залежність. Те, що називається закрутило голову, виливається в посилення емоцій

кохання, жінка, чоловік
Любов - одна з найпотужніших систем, що розвиває мозок.

Сонети, серенади, рими “любов-кров”, зізнання, написані метровими літерами на асфальті, неприборкане бажання бачити, чути, відчувати іншу людину - все це може здаватися ненормальним людям, які не перебувають у “гострій фазі”. Але вирок “здурів від кохання” зовсім не перебільшення, а фактичні зміни у роботі мозку. Що ж у ньому відбувається на ранніх стадіях любовного захоплення, з'ясували нейробіологи, повідомляє The New York Times.

З якої кори виникає романтичне кохання

Сам “діагноз” вчені визначають як зв'язок, що триває менше року, який глибший, ніж прагнення, і відрізняється від прихильності довгострокового партнерства. Інакше кажучи, це з вами ненадовго.

Дослідження, де закоханим, поміщеним у МРТ-сканери, показували фотографії їхніх обранців, продемонструвало підвищену активність у галузях мозку, багатих на дофамін і контролюючих почуття бажання. До речі, ці ж ділянки мозку найсильніше активуються кокаїном. Тож любовна залежність - не перебільшення.

Те ж таки показали й експерименти на мишах-полівках, яких залучають як наукову модель партнерства між людьми. Як тільки вони поєднуються в пари для спарювання, відбувається викид дофаміну.

А ось джерело романтичного кохання – не кора мозку, не лімбічні області, пов'язані з емоціями, а ті ділянки, які викликають драйв, мотивацію та концентрацію уваги.

Нікого не бачу, нічого не чую, адекватності - нуль

Власне, це все пояснює. Драйв втілюється у безперервному бажанні бачити кохану людину і  завжди бути з ним. Це те, що у наркозалежності називається “спрагою”. Дослідження підтверджують, що багато людей прагнуть свого коханого не менш сильно, ніж наркозалежні – дозу.

Ще не закінчений експеримент, який перевіряє мотивацію закоханих, вже на проміжному етапі підтвердив, що вона огого яка! Наприклад, десяти курцям показали фотографії їхніх коханих та фотографії інших людей, які палять сигарети – це класична модель експерименту, яка використовується, щоб викликати бажання отримати свою “дозу”. Але учасники оцінили бажання бути зі своїм партнером вище, ніж бажання палити.

Щодо концентрації уваги у закоханих, вона в ході досліджень на очах покращувалася разом із пам'яттю. Але лише в тому випадку, коли інформація стосувалася їхніх об'єктів пристрасті. На жодних “сторонніх” темах зосередитися їм було неможливо. Та й як зосередишся, коли учасники експерименту думали про коханих 65% всього часу, що не спали.

Є ще один сюрприз для закоханих від мозку. Побачивши обранця, навіть його фотографії, у них знижується активність тієї частини прифронтової кори, яка відповідає за прийняття рішень та оцінку інших людей. Звідси і "любов сліпа", і неможливість адекватно оцінити недоліки іншої людини.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube