Знайомтеся, Елвін. Єдиний на світі гігантський мурахоїд-альбінос і йому складно вижити самому

Зоозахисники приладнали на тварину пристрій GPS і контролюють, чи добре почувається рідкісна істота.

Наука, вчені, тварини, природа, Бразилія, зооконтроль
Ветеринари в минулому не встигли на допомогу іншому мурахоїду-альбіносу, та цю тварину охороняють на відстані.

В Бразилії зоозахисники приладнали пристрій GPS єдиному в світі мурахоїду-альбіносу, який традиційно має відмінне забарвлення. Воно набагато світліше за стандартне. Вчені досліджували, чи не заважає це тварині прилаштовуватись до природнього середовища. Поки що у Альвіньо - саме так назвали мурахоїда-альбіноса - все добре, він здоровий і росте, зазначили дослідники.

Альвіньо або Елвіна знайшли біля матері на місцевому ранчо у 2022 році. Йдеться про гігантських мурахоїдів - Myrmecophaga tridactyla - найбільших представників сімейства мурахоїдів.

Альвіньо - справжній альбінос, який не має меланіну, пігменту в клітинах, що відповідає за темний колір волосся, шкіри та хутра. Його нестача означає, що тварина не має характерного чорно-сірого кольору в забарвленні, а натомість має світле хутро, скрізь, навіть у хвості.

Річ у тім, що відсутність у тварини типового темного кольору може зробити її більш вразливою як до хижаків, так і до екстремальних температур. Типове темне забарвлення мурахоїдів допомагає їм не тільки замаскуватися від хижаків, таких як ягуари, але й боротися зі спекою, фільтруючи сонячні промені. Існує навіть екологічна теорія, згідно з якою тварини-альбіноси, які живуть у дикій природі, як правило, менш пристосовані до природи.

Через це дослідники з Інституту охорони диких тварин (ICAS) були стурбовані тим, як Елвін виживе. Команда встановила на нього пристрій GPS, щоб стежити за тим, як він почувається та як адаптується до бразильських саван Серрадо.

"Ми вирішили провести моніторингове дослідження, яке дозволить нам зрозуміти, чи є мурахоїди-альбіноси більш сприйнятливими до сонця, спеки, хижаків, і дізнатись більше про поведінку та потреби цих рідкісних тварин", - пояснили вчені в публікації IFLScience.

Майже через рік команда радісно повідомила, що Алвіньо почувається добре. Під час огляду його здоров’я в травні 2023 року, опублікованого на сторінці проекту у Facebook, команда повідомила, що Елвін важив майже 14 кілограмів і мав 1,52 метра в довжину. Дорослі гігантські мурахоїди важать до 45 кілограмів і досягають довжини 1,8-2,4 метра. Він також отримав другий GPS-нашийник - для подальшого контролю за ростом.

Примітно, що це друга особина з альбінізмом, знайдена в цьому районі. Першу знайшли у серпні 2021 року, щоправда, вже метрвою, ймовірно, через хижаків. Однак вчені зібрали зразки ДНК тієї тварини. 

"Цього разу нам вдалося надіти нашийник для спостереження, щоб провести безпрецедентне дослідження цієї рідкісної особливості у цих тварин", - пояснили зоозахисники.

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от IFLScience (@iflscience)

В Індії надзвичайно велика частка тигрів народжується з протилежною генетичною мутацією, відомою як меланізм, або в їхньому випадку з варіацією цього явища.

Довідка. Меланізм - збільшення вмісту темного пігменту меланіну для даного виду тварин - вище норми. У тварин меланін зустрічається в шкірі, шерсті, волоссі, пір'ї, сітківці ока, а також у деяких внутрішніх органах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube