Історія горили Коко та її кошенят розкрила вченим очі: так ось навіщо тварини заводять домашніх улюбленців

Існує не більше п'яти підтверджених прикладів міжвидових стосунків, які сформувалися в дикій природі

Тварини, світ зоо, усиновлення, вчені, наука, досліди
У людей є всілякі домашні тварини, але чи є вони у інших тварин.

Люди люблять своїх домашніх тварин. Так, скажімо, в США близько 60% населення мають принаймні одного домашнього улюбленця і сумарно витрачають на них понад 100 мільярдів доларів щороку. Але чи мають інші тварини таке прагнення піклуватися про представника іншого виду, вчені вирішили досліди це питання.

Ви, певно, бачили багато прикладів того, як тварини "всиновлюють" інших тварин. Горила Коко та її "домашнє" кошеня на ім'я Олл Болл, мабуть, найвідоміший з них. Після того, як сірий котик потрапив під машину і загинув, Коко завела собі нового тигрового смугастого кота. 

Але також є слон, який подружився з собакою, ворона, яка всиновила кота, гусак, який об'єднався з черепахою, і багато інших неочікуваних дружніх "пар". Ці приклади нібито свідчать про те, що тварини здатні мати і мають домашніх улюбленців, пише LIVEScience.

Проте було невідомо, який саме зв'язок встановлюється між такими тваринами, як Коко та Олл Болл, - подібний до того, як батьки всиновлюють дитину чи як людина "всиновлює" домашнього улюбленця. 

"Проблема в тому, що, за дуже рідкісними винятками, все це відбувається в контексті людського втручання. Існує неймовірно мало прикладів таких стосунків у дикій природі", - пояснюють психологи з університету Західної Кароліни.

Тварини - усиновлюють тварин схожих видів

За їхніми словами, в усій науковій літературі існує не більше п'яти підтверджених фактами прикладів міжвидових стосунків, які сформувалися в дикій природі:

  • дельфін усиновлює китеня,
  • лев усиновлює левеня леопарда,
  • мавпи-капуцини всиновлюють мартишку,
  • косатка всиновлює довгоперих китів-лоцманів,
  • горбатий дельфін всиновлює звичайного дельфіна.

Тож вчені схиляються до думки, що люди - це єдині примати, які тримають домашніх улюбленців у тій якості, що нам відома - як компаньонів. В усіх інших випадках тварини сприймають інших тварин - як власних дітей. Загалом існує чотири основні теорії того, чому люди тримають домашніх тварин.

Навіщо людям домашні тварини 

Одна з них полягає в тому, що домашня тварина може сигналізувати іншим про те, що ви є хорошим партнером, оскільки здатні про щось піклуватися. Мовляв, хочеш із кимось познайомитись, заводь собаку та вигулюй її в парку. Інша пов'язана з цим теорія полягає в тому, що ми використовуємо тварин, щоб навчитися піклуватися про власних дітей.

Заведення домашніх тварин також може бути пов'язане з самотністю - люди стають все більш ізольованими і відкладають народження дітей, і домашні тварини можуть заповнити цю роль. Зрештою, можливо, домашні тварини - це просто позитивна присутність у нашому житті. Проте психологи дещо іншої думки.

Результати 46 досліджень депресії у власників домашніх тварин та людей, які їх не мають, не виявили жодної різниці між цими двома групами, чи що власники домашніх тварин живуть краще чи гірше. Також вчені припускають, що причина того, чому ми заводимо тварин, близька до тієї, чому це робить горила Коко, й це потреба в піклуванні про дітей. 

"Причина, чому домашні тварини так швидко поширюються серед людей, полягає в тому, що ми здатні прив'язуватися до них. І ще одна річ, якої, ймовірно, немає у більшості тварин, - це визнання людьми того, що це інші істоти, які мають розум", - пояснюють вчені.

Людська культура також відіграє певну роль. Існує причина, чому французькі бульдоги, здається, зараз всюди, тоді як 10 років тому у всіх були лабрадор-ретривери. Домашні тварини заразливі, бо зявляються тренди, властиві людському суспільству. Цієї тенденції немає в світі тварин. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube