В Україні з'явився продукт, який врятує гіпертоніків: ціна 70 гривень

Замість таблеток, дієт та відмови від солі потрібно лише вибрати інший її вид

тиск, гіпертонія
Одна з головних причин високого тиску - нестача калію.

За статистикою МОЗ, понад третини українців страждають від підвищеного артеріального тиску, і до війни щороку кількість людей з артеріальною гіпертензією зростала на один мільйон. Так гіпертонія стала одним із найпоширеніших  хвороб серцево-судинної системи, і вік їй не перешкода. У віковій групі від 18 до 29 років підвищений тиск заважає жити 13% молодих українців.

І скільки б не говорили лікарі, що всього-то і потрібно - знизити споживання солі у раціоні, завдання це виявилося нездійсненним. Тому справжнім порятунком може стати просте та ефективне рішення, виявлене вченими, повідомляє ScienceAlert.

Дешевий засіб від інсультів

Виходом з гіпертонічної епідемії є заміна звичайної солі на сіль з калієм, яка не відрізняється за смаком і використовується так само. Вона не лише знижує споживання натрію, а й поповнює  дефіцит калію, який є однією з головних причин високого тиску.

Це підтверджено дослідженням за участю понад 20 тисяч людей віком від 60 років, які перенесли інсульт та жили з високим тиском. Перехід на сіль із калієм допоміг знизити тиск, покращити самопочуття, знизити ризик серцевих нападів.

Підбиваючи підсумки 2023 року, Всесвітня організація охорони здоров'я назвала цю сіль “доступною стратегією” для зниження тиску та запобігання інсультам.

У супермаркетах "ховають" подалі

Серед проблем, пов'язаних із споживанням “правильної” солі, експерти називають насамперед безграмотність населення - більшість людей не замислюється, скільки солі їдять і чим це може закінчитися.

Другою причиною невеликої поширеності солі з калієм є обмежена доступність. Зараз вона є лише у 47 зі 195 країн світу, і ціни на неї дуже різні – від такої ж, як у звичайної солі, до збільшення цієї ціни у 15 разів.

Крім того, сіль з калієм, як правило, "не випинається" в супермаркетах, тому її ще потрібно знайти - засунутої вглиб полиці або взагалі у відділі спеціальних товарів для здоров'я. Така картина, до речі, спостерігається і в Україні: сіль із калієм у нас продається, але не у всіх супермаркетах та з перебоями. Хоча середня ціна 70 гривень за 700 гр не є високою. Не знайшли в магазині - можна замовити в інтернеті, а крім калію є ще сіль і з селеном, і з магнієм.

Корисна багатьом

Експерти зазначають, що на сіль із калієм добре було б перейти всім, а не лише гіпертонікам, і деякі країни ведуть активні інформаційні кампанії за це. Але незважаючи на те, що жодне дослідження не виявило ніякої шкоди чи побічних ефектів від вживання такої солі, є категорія людей, яким вона не підходить.

Це пацієнти з підвищеним рівнем калію в крові, який трапляється при хронічній хворобі нирок та нирковій недостатності, діабеті, порушеннях роботи надниркових залоз. До гіперкаліємії можуть бути схильні люди похилого віку і ті, хто приймає калійзберігаючі препарати.

Всі решта повинні просто змусити себе назавжди змінити сіль на своїй кухні. Хоча йодованої солі знадобилося майже сто років, щоб досягти успіху та популярності.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube