Інтелект ворон обставив вчених: так уміють тільки люди

Ці птахи, виявляється, вміють рахувати вголос

ворона птах
Від одного до чотирьох - і без помилок.

Вражаючий інтелект воронових дозволяє їм робити, здавалося б, неймовірні для тварин речі. Вони вміють визначати причину та наслідок, можуть приховати образу на людину і розповісти про неї всій зграї, здатні створювати інструменти - наприклад, зробити з гілочки гачок для дослідження вузьких просторів у процесі пошуку їжі. Вони ігнорують колег, що провинилися, і контролюють один одного, пам'ятають людей, які були до них добрі, використовують жести для спілкування - тільки замість рук у них дзьоби. Зрештою, вони ховають своїх мертвих товаришів - і, здається, чим після цього ці разючі птахи можуть ще здивувати? Умінням рахувати вголос, кажуть німецькі нейробіологи, які відкрили нову приголомшливу здатність воронячого розуму, повідомляє ScienceAlert.

Дослідження вчених Тюбінгенського університету виявило, що  ворони видають певне та навмисне каркання у відповідь на візуальні та слухові сигнали - і так поки не вмів ніхто, крім людини.

Хоча числові здібності є у бджіл, які можуть розрізняти різні числа об'єктів або різницю між більшою чи меншою кількістю об'єктів. Ворони, до речі, теж мають цю здатність, і саме тому вчені вирішили перевірити, чи можуть ці розумні птахи, відомі високим рівнем когнітивних здібностей, використовувати голос для гучного рахунку?

Ворони вміють робити інструменти для власного комфорту.
Ворони можуть робити інструменти для свого комфорту.

І це завдання дуже непросте, оскільки вимагає поєднання числових здібностей та голосового контролю. Підвладно воно лише людям, та й то навчання цієї навички викликає труднощі у маленьких дітей. Саме тому, рахуючи вголос, малюки часто плутають назви чисел - не один, два, три, а один, три, вісім, наприклад, тобто неправильні слова при правильній кількості вокалізацій.

З урахуванням того, що у ворон вже були деякі числові здібності, вони стали найочевиднішим кандидатом для вивчення складніших навичок рахунку. І птахи не підвели: вони робили від однієї до чотирьох вокалізацій або каркань для відповідних сигналів, пов'язаних з числовими значеннями. Більше того, вони використовували різні звуки для різних чисел.

У дослідженні брали участь три ворони-падальники, яких вчені навчили видавати різну кількість каркань, від одного до чотирьох, при показі довільного символу або звукового сигналу. 

Потім виконання завдання відбувалося так: людина показує намальовану цифру 3, наприклад, або вимовляє її вголос - ворона каркає тричі і клює спеціальну ціль, аби показати, що виконання завдання закінчено. Усі три ворони видавали правильну кількість вокалізацій у відповідь на числові сигнали.

З іншого боку, акустичні особливості першого “кар” пророкували, скільки їх буде у “відповіді” ворони, що, за словами вчених, вказує на процес планування.   І це окремо вразило дослідників, оскільки робити усвідомлені звуки значно складніше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube