Щоб обрати правильний закусон до пива, спершу слід розібратися в його сортах
Що обрати у якості закуски до пива - питання одвічне, адже коли п'єш пиво - хочеться їсти! Сьогодні існує величезна кількість не тільки копченого мʼяса, сирів чи морепродуктів, але й снеків, сушених видів риби, сухариків тощо. Італійський шеф-кухар Марко Черветті розповів, як обрати найкращі закуски під кожен сорт пива, котре при цьому варто наливати у холодний вологий келих.
Кисле пиво майже не піниться, воно легке і пити його найкраще на початку вечері. Закушуйте кисле пиво несолоною рибою. Сіль до пива - взагалі ідея так собі, адже вона затримує вологу в організмі й провокує набряки. Можна обрати злегка прикопчене філе, скажімо, окуня. Остерігайтеся закушувати пиво стравами з фритюру.
Лагер - тип пива, що добре піниться, при його виготовленні використовується низове бродіння з подальшою ферментацією при низькій температурі. Нині це найпоширеніший тип пива, частка у світовому споживанні сягає 80 %.
Чехи придумали для лагеру "ідеальний закусончеллі", вважає шеф-кухар Марко Черветті, і це - маринований м'який сир. До м'якого сиру додають одивкову олію, приправи й прянощі, зокрема чилі, витримують так три тижні, а також перед подачею - мариновану в оцті або смажену цибулю, а тоді ріжуть сир і намазують на хліб. З сирів можна використовувати камамбер, брі тощо.
Ale - традіаційний англійський вид пива. Виготовляється за допомогою верхнього, теплого бродінням, в результаті якого виходить солодкий, насичений та фруктовий смак. Історично цей термін означав напій, зварений без хмелю. Вміст спирту - 5-6,5%. Це насичене пиво з гіркуватим смаком.
До елю якнайкраще смакують гострі м'ясні снеки або м'ясо барбекю. Для веганів шеф Марко Черветті запропонував версію кальмарів з чилі - дуже гостру й солодкувату закуску до темного елю.
Це німецький стиль варіння пива, воно дещо схоже на бельгійський бланш з цитринами та коріандром. Це ідеальне пиво для морепродуктів - відварених устриць, кальмарів, креветок в солодко-гострому соусі тощо.
Стаут - темний елевий сорт пива, приготований з використанням солоду, що отримується шляхом прожарювання ячмінного зерна, з додаванням карамельного солоду. Його закушують шоколадними десертами, зокрема, "Тірамісу" чи тортом "Моцарт". Це, за словами маестро, класика!
Шеф Марко Черветті наполягає, що саме від неправильного підходу до пивних закусок росте так званий пивний живіт. Проте мусимо попередити, хміль містить особливі стероїдоподібні речовини – фітоестрогени, які є рослинними аналогами жіночих статевих гормонів. В організмі здорової жінки на добу виробляється 0,3-0,7 мг естрогену. Дієва концентрація жіночого гормону в 1 літрі пива може досягати 0,15 мг в перерахунку на естроген.
А отже, все доцільно - в міру. Не надто налягайте на хмільне. Не варто вживати його щодня, навіть у незначних кількостях, і матимете струнку фігуру, здорові печінку, серце та судини і, як наслідок, хороший настрій - без хмілю!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.