В цей день народилися український актор Ігор Ласточкін та американський актор Джеймс Сімпсон
Таро гороскоп на листопад
Прогноз для всіх знаків Зодіаку по картах на найближчий місяць
У листопаді 2024 року Плутон увійде до знаку Водолія, де пробуде наступні 20 років. Астрологи припускають, що це призведе до технологічних проривів, а також глобальних змін у світовій політиці.
Якщо туман із ранку - скоро настане відлига: прикмети та заборони на 21 листопада
Петро Чорний - 7000 АЛЛО
Зараз слухають і кайфують - прем'єра кліпу
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Кулінарний рецепт від Інформатора
Хитрий овоч на сніданок, який замінить модні препарати для схуднення
Продукти з високим вмістом клітковини можуть підвищити вироблення гормону, який імітує такі препарати, як Ozempic і Wegovy. Батат сповнений поживних речовин, які підтримують роботу організму й стабільний рівень цукру в крові, і навіть може знизити ризик раку.
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
21.11.2024
Виходячи з дому в таку пекельну погоду краще забути ключі і гаманець, ніж пляшечку з водою. Пити зараз навіть важливіше, ніж їсти, але з урахуванням сонця навіть тут на людину можуть чатувати небезпека. Як зберегти якість води та запобігти шкідливим наслідкам для здоров'я, розповіли у Центрі громадського здоров'я України.
Одноразові пляшки доведеться викинути
Звісно, найкращою альтернативою пластику є металеві та скляні пляшки. Але, по-перше, вони важчі і менш зручні, по-друге, їх ще потрібно купити, і вони, на жаль, не виглядають покупкою першої необхідності. Нарешті, хто морочитиметься, якщо воду в пластику можна купити на кожному кутку, і вона поки що доступна за ціною.
Якщо це так, тоді доведеться дотримуватися деяких правил, які актуальні завжди, але в таку спеку – особливо.
Уникайте прямого сонячного світла - промені можуть нагріти пластикову пляшку, що призведе до виділення шкідливих хімічних речовин із пластику у воду.
Використовуйте пляшки із якісного пластику - на жаль, не всі вони однаково безпечні, і деякі види пластику можуть виділяти шкідливі хімічні речовини при нагріванні. Використовуйте пляшки, виготовлені із пластику, безпечного для харчових продуктів, такі як PET (поліетилентерефталат) чи BPA-free (без бісфенолу-А). Ці загадкові абревіатури можна знайти на етикетці або на дні пляшки із зовнішнього боку.
Перевіряйте термін придатності - той факт, що це вода, а не кефір, не дозволяє їй зберігатися вічно. Тому перегляньте запаси та полийте квіти водою, купленою два роки тому.
Не залишайте воду у машині - температура, що піднялася в закритому салоні, прискорить процес виділення хімічних речовин із пластику.
Міцно закривайте пляшку з водою після кожного використання - бактерії не забаряться.
Воду у великих бутлях використовуйте не довше кількох днів - максимум за п'ять, потім якість води лише погіршуватиметься.
Не заморожуйте воду, яку питимете - будь-яка деформація пляшки від низьких температур може призвести до потрапляння хімічних речовин у воду.
Щодня мийте багаторазові пластикові пляшки - з миючим засобом та теплою водою, навіть якщо вони використовуються тільки для води.
Зберігайте воду подалі від будь-якої хімії - пластикові пляшки вбирають і запахи, і речовини із довкілля.
Не використовуйте одноразові пластикові пляшки повторно - так, це погана новина для тих, хто не хоче платити двічі та наливає у пляшку з-під мінералки воду з домашнього кулера. Тривале використання таких пляшок збільшує ризик виділення хімічних речовин із пластику та зростання бактерій.
Перукарям та співакам - пити більше за інших
Що ж до обсягів споживання води, у таку погоду краще таки дотримуватися рекомендацій МОЗ, а це 4% від загальної маси тіла. Тобто при вазі 70 кг на день організм повинен отримувати як мінімум 2,8 літра - це з урахуванням рідини, яку ми отримуємо разом із їжею.
Чим небезпечний спекотний період : до моменту, коли ви нарешті відчуєте спрагу, організм вже зазнає наслідків зневоднення, ви просто його поки що не помітили. Тому пити треба, не чекаючи, коли захочеться.
Хоча тіло може подавати і сигнали SOS, які не можна ігнорувати:
навалилася раптом втома,
запаморочення, особливо помітне під час вставання,
рідкісні походи в туалет чи виділення невеликої кількості сечі,
сеча темного кольору,
відчуття стягнутості та сухості шкіри.
Якщо пити воду не смачно, альтернативою може стати несолодкий чай, настояна на фруктах, ягодах чи травах на кшталт м'яти та розмарину вода, нежирне молоко чи його не підсолоджені замінники – вівсяне, мигдальне молоко.
З іншого боку, можна стимулювати себе пити воду різними додатковими методами:
поставити “водний” будильник - нагадування, що час випити,
завести рутинну звичку, яка швидко навчить пити "на автоматі" - наприклад, відразу після сну, увечері перед вечерею або дорогою додому з роботи,
під час роботи ставити перед очима пляшку з водою,
їсти більше овочів та фруктів, у яких багато води - кавун, диня, полуниця. грейпфрут, персики, малина, кабачки, огірки, селера.
До речі, про роботу і воду: більшого ризику зневоднення наражаються не тільки люди, які працюють або пересуваються на вулиці в спеку. Але і ті, хто проводить на ногах більшу частину дня, наприклад, перукарі, кому доводиться багато говорити і навіть співати - вони втрачають більше рідини через дихання, ніж решта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.