Спека добралася і до підземних вод: пити просто з бювету буде не можна

Мільйони людей можуть залишитися без запасів питної води.

Вода, питна вода, підземні води, грунтові води, екологія, клімат
До 2100 року підземні води можуть стати занадто гарячими для пиття.

Найбільший у світі ресурс незамерзаючої прісної води може стати непридатним для пиття вже до кінця століття. Згідно з новим дослідженням, до 2100 року понад 75 мільйонів людей, ймовірно, будуть жити в місцях, де підземні води будуть занадто теплими для пиття. Прогнозується, що до кінця століття температура підземних вод зросте на 3,5°C. А це означатиме перевищення найвищого порогу, встановленого для питної води будь-якою країною, пише IFLScience.

Довідка. Вважається, що найкраща температура питної води +7 +10°С, а максимально допустима +35°С.

Підземні води мають вирішальне значення для життя на Землі. Та зі зростанням температури підземні води виконуватимуть роль тепловідводу, поглинаючи надлишкове тепло, спричинене глобальним потеплінням. Дослідники змоделювали прогнозовані зміни глобальної температури підземних вод. Ґрунтуючись на двох кліматичних сценаріях, що відображають різні майбутні концентрації парникових газів, вони визначили, що температура підземних вод зросте на 2,1°C або 3,5°C, в залежності від сценарію. Дослідження припускає, що протягом наступних 76 років від 77 до 588 мільйонів людей можуть постраждати.

Деякі частини світу відчують цей стрибок гостріше. Найвищі у світі темпи потепління ґрунтових вод можна очікувати в місцях з неглибоким заляганням ґрунтових вод та/або високим рівнем потепління атмосфери. Це означає, що для мільйонів людей у всьому світі підземні води стануть непридатними для пиття.

"Наші результати показують, наскільки важливо вживати заходів для захисту підземних вод і знаходити довгострокові рішення для протидії негативному впливу зміни клімату на підземні води", - підсумували науковці.

Вже зараз близько 30 мільйонів людей живуть у регіонах, де підземні води тепліші, ніж передбачено найсуворішими рекомендаціями щодо питної води. Це означає, що пити там воду без очищення може бути небезпечно. Можливо, її потрібно буде спочатку прокип'ятити, радять вчені. Питна вода також нагрівається у водогонах за рахунок тепла землі. Залежно від сценарію, до 2100 року може постраждати до кількох сотень мільйонів людей.

Якщо вам цікаво, що поганого в трохи теплій воді, ми пояснимо. Температура підземних вод впливає на низку біогеохімічних процесів, які, в свою чергу, впливають на її якість. Наприклад, за певних умов підвищення температури підземних вод може призвести до збільшення концентрації шкідливих речовин, таких як миш'як або марганець. Ці вищі концентрації можуть призводити до хвороб людини.

Це також може сприяти зростанню патогенних мікроорганізмів, що викликають "хворобу легіонерів", і впливає на екосистеми, біорізноманіття, вуглецевий і поживний цикли. Загалом, це не найкраща новина для нас та інших організмів, які залежать від систем підземних вод.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube