Усій Україні не загрожує, але про всяк випадок: єдиний спосіб позбутися запаху скунса

Природа справді нас підвела, коли змусила щось таке миле пахнути так огидно

Жінка та скунс
Тримайтеся подалі від скунсів

Не позаздриш тим людям, які на особистому досвіді знають, як пахне скунс. Ці чорно-білі тварини виглядають неймовірно милими, на перший погляд. Однак одним рухом хвоста вони можуть випустити всемогутній сморід, який триматиметься кілька днів. Але ми розповімо, як його позбутися.

Як захисний механізм, це неймовірно ефективно - але для людини, яка в жодному разі не збиралася їсти цю чортову штуку, бути оббризканим скунсом може бути трохи кошмарно, пише IFLScience. Якщо ви зараз дивитеся на екран зі сльозами на очах, запитуючи себе "як позбутися запаху скунса?", не бійтеся: американське хімічне суспільство знайшло відповіді.

Як позбутися запаху скунса

Існує поширена помилка, що обливання себе томатним соком може впоратися із запахом скунса, але правда в тому, що це лише приховає запах. Справжній ключ до позбавлення від запаху скунса полягає в окисленні, оскільки таким чином ви можете перетворити смердючі сполуки, які він містить, в сульфонові кислоти, що не пахнуть.

  • З бризками скунса на шкірі людини найкраще справлятися в душі з милом і енергійним очищенням.
  • Для собак або тканин, які не дуже дорожать зміною кольору, ви можете створити окислювальну суміш з перекису водню (як окислювач), харчової соди та дитячого шампуню. Подивіться відео, щоб дізнатися найкраще співвідношення.
  • Нанесіть цю суміш на уражену ділянку і залиште на п'ять хвилин.
  • За необхідності ви можете повторити цей крок, але це може освітлити шерсть вашого собаки, тому уникайте непотрібних повторень.

Що розпорошують скунси

Спрей від скунса містить їдку суміш сполук на основі сірки, відомих як тіоли. Вони дуже леткі, тому ви можете відчути їхній запах у повітрі майже миттєво, але запах потім зберігається завдяки тіоацетатам, які продовжують виділяти цей жахливий запах тухлих яєць протягом декількох днів.

Усі ці смердючі сполуки упаковані в маслянисту жовту рідину, яку скунс зберігає в залозах, розташованих навколо його ануса. Коли він приземляється, він діє як сльозогінний газ, змушуючи ваші очі сльозитися. 

Як уникнути нападу скунса

Запах від скунса настільки сильний, що деяких людей від нього нудить. Додайте до цього печіння в очах, і це буде досвід, якого вам краще взагалі уникати. Як найкраще це зробити? 

  1. Звертайте увагу на попереджувальні знаки - приготування цього смердючого коктейлю вимагає роботи - і щойно вони його використовують, їм доводиться робити більше. Тому скунси уникатимуть розпорошення загроз, якщо зможуть. Спочатку вони піднімуть хвости (інколи зроблять стійку на руках), тупнуть ногами, зашиплять і вкажуть задом у ваш бік. Якщо ви проігноруєте всі ці попереджувальні знаки, то ви справді отримаєте по заслугах.
  2. Уникайте території скунсів вночі - скунси ведуть нічний спосіб життя, тож ви, найімовірніше, зіштовхнетеся з одним із них у темряві. На жаль, це також означає, що їх може бути складніше побачити. Якщо ви не помітите скунса, поки не стане надто пізно, погана новина в тому, що вони можуть вдарити вас з відстані 3 метри. Запах їхніх бризок настільки сильний, що ми можемо виявити його в концентрації 1 частина на 10 мільярдів, що дорівнює одній щіпці солі на 100 тонн картопляних чипсів.
  3. Тримайте вухо напоготові, щоб не пропустити скунсів - скунси видають безліч звуків, від оборонного шипіння, вереску і бурчання до миліших тупотінь і скрипів. Їхні замасковані тіла ускладнюють їх виявлення, коли вони активні вночі, але якщо ви почуєте наближення скунсів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube