Старість починається в 30 років. Про це попереджає ваш зріст - відкриття вчених

Читать на русском

Куди зникають сантиметри: чому з віком ми стаємо нижче

Читать на русском
спорт
Турбота про хребет допоможе не зменшитися у зрості та не зігнутися.

Куди зникають сантиметри: чому з віком ми стаємо нижче

Діти, звичайно, можуть сміятися, слухаючи розповіді дідуся про те, як він був високим блакитнооким брюнетом, але про зріст старі люди точно не брешуть - його зменшення є одним з ознак старості. Відбувається це поступово, і в процесі не надто помітно для ока. Але до 70-80 років може виявитися, що зріст вже геть інший. І це не дивно з огляду на те, что наш хребет починає стискатися вже з 30 років, повідомляє IFlScience.

Вікові процеси, що роблять нас меншими

На жаль, людина з віком не просто "вкорочується", а згинається. І причин тому декілька.

По-перше, досить швидко викривляється хребет і з'являється вікова сутулість. Вона називається кіфозом, а провокує її ослаблення м'язових волокон. М'язи навколо хребта, які відповідають за утримання тіла у вертикальному положенні, слабшають - людина стає сутулою, нездатною стояти прямо і, відповідно, нижче зростом.

По-друге, із віком знижується  щільність кісткової тканини - і тут винне природне зниження рівня естрогену та тестостерону в процесі старіння.

По-третє, дефіцит вітаміну D і зниження всмоктування кальцію нирками, які можуть прискорити і зниження щільності кісток, і призвести до остеопорозу. А ця хвороба крихких кісток дуже часто вражає хребет і негативно впливає на зріст.

По-четверте, часто непомітні для людини і, як правило, безболісні компресійні переломи. Відбуваються вони під впливом ваги на тонкі кістки і хребці, що витончилися. Через них хребет поступово ущільнюється та стискається, а зріст зменшується.

По-п'яте, стискання міжхребцевих дисків, які починають висихати вже з 30 років, втрачаючи воду та зменшуючи відстань між хребцями.

Чи можна зберегти зріст?

Певна його втрата є природною частиною старіння та не вказує на якісь проблеми. Але якщо зріст зменшується надто очевидно, це має насторожити.

Проте, більшість втрат у зрості в людини зумовлена ​​генетично. Але якщо дбати про свого хребта протягом життя, ці втрати можна скоротити.

Насамперед, це регулярні фізичні вправи, особливо заняття з будь-якою формою навантаження. Оскільки вони корисні для формування кісток, треба починати в підлітковому віці. Дослідження показали, що розвиток міцних кісток у цей період, коли досягається більша частина пікової кісткової маси, захищає кістки при вступі до більш літнього віку.

А м'язові вправи можуть запобігти як остеопорозу, так і віковій втраті м'язової маси.

Крім того, допоможе збалансована дієта, в якій багато продуктів із високим вмістом вітаміну D та кальцію. Відмова від куріння та вживання алкоголю та обмеження споживання кофеїну.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.