Чи потрібно щодня мити голову - відповідь науки

Читать на русском

Ідеальний графік - в кожного свій, а щоб підібрати його правильно, треба звернути увагу на кілька важливих моментів

Читать на русском
Здоров'я, медицина, корисні поради, краса та здоров'я
Шампунь розчиняє шкірне сало - жирну воскоподібну речовину

Ідеальний графік - в кожного свій, а щоб підібрати його правильно, треба звернути увагу на кілька важливих моментів

Дехто з нас має коротку зачіску і миє голову щодня. А хтось жодним чином не встигає робити цього, бо має довге волосся, на миття та сушку якого йде значно більше часу. Зрозуміло, що графік миття волосся може бути різним, в залежності від його типу та довжини. То що ж корисніше - очищувати шкіру голови частіше, чи краще утримуватись, аби не пересушувати її? Інформатор шукав відповіді на ці запитання. 

Ідеальний графік - в кожного свій, а щоб підібрати його правильно, треба звернути увагу на кілька важливих моментів. Річ у тім, що щоденне миття волосся дійсно здатне позбавити його натуральних жирів, зробити сухим і ламким і викликати подразнення шкіри голови. Особливо за умови, що вона й без того схильна до лущення. Але якщо ви регулярно займаєтесь спортом - ситуація змінюється.

Отже, головними чинниками, на які слід зважати, обираючи графік миття волосся, є такі: 

  • текстура волосся,
  • те, як швидко воно жирніє,
  • те, чим вони оброблене (гелі, лаки, муси, піна, фарбування тощо),
  • ваш спосіб життя,
  • ваш вік.

Як працює шампунь

Шампунь очищає шкіру голови та волосся, видаляючи забруднювачі навколишнього середовища, такі як бруд і пилок, а також лупу, піт і засоби для догляду за волоссям. Він також розчиняє шкірне сало - жирну воскоподібну речовину, що виробляється сальними залозами поблизу волосяних фолікулів. Саме воно захищає шкіру голови від надмірної сухості та інфекцій. Але якщо шкірне сало накопичується, це може спричинити проблеми.

Кому мити волосся варто чи не щодня 

Щоденне використання шампуню може бути правильним вибором для людей із жирною шкірою голови, у яких накопичується шкірне сало. Воно робить волосся млявим, жирним і надає йому неприємного запаху. Вироблення шкірного сала зазвичай повільніше в ранньому дитинстві, посилюється під час статевого дозрівання, вирівнюється в дорослому віці і поступово сповільнюється після 70 років. 

Ті, у кого тонке волосся також можуть виявити, що воно стає жирним швидше. Для них щоденне миття може бути виправданим.

Щоденне миття також може знадобитися, якщо ви часто використовуєте такі продукти, як гелі або лаки для волосся, які можуть накопичуватися на шкірі голови та викликати подразнення - або навіть перешкоджати росту волосся, закупорюючи його волосяні фолікули.

Коли слід уникати щоденного миття голови

Не всі текстури волосся витримують щоденне миття, включно з кучерявим. Кучеряве волосся може висохнути й стати ламким, якщо мити його щодня або навіть кожні пару днів. До прикладу, чорношкірим людям Американська академія дерматології порадила мити голову щотижня або через тиждень.

"Коли справа доходить до здоров’я вашої шкіри голови, ми не рекомендуємо регулярно мити голову щодня. Це може призвести до подразнення, запалення та інших проблем шкіри голови", - дійшли висновку нью-йорські дерматологи. 

Хімічні процедури, такі як фарбування волосся та нанесення засобів для релаксації, можуть зробити волосяний стрижень більш схильним до пошкодження. Тож дерматологи рекомендують мити хімічно оброблене волосся два-три рази на тиждень.

Деякі ліки, такі як статини, антигістамінні препарати та діуретики також можуть збільшити сухість шкіри та шкіри голови. Якщо ви приймаєте їх, мийте волосся ніжним шампунем, який містить зволожувачі, щоб запобігти сухості та подразненню.

Також може бути корисно використовувати шампунь із теплою, а не з гарячою водою, оскільки намилювання гарячою водою може видалити занадто багато жиру зі шкіри голови.

Регулярні тренування 

Якщо ви зазвичай займаєтесь спортом, піт здатен закупорити пори та волосяні фолікули. Для цього може знадобитися щоденне миття волосся або його полоскання у воді без мийних засобів. Запалення волосяних фолікулів називається фолікуліт і провокує прищі на шкірі голови. Це стає ще важливішим, якщо у вас жирне волосся. 

Чергування миття шампунем із ополіскуванням водою через день може допомогти звести до мінімуму видалення жиру зі шкіри голови, переконані фахівці.

Загальні поради 

Оберіть м’яку формулу, з написом на етикетці "безсульфатний" або "м’який", уникайте гарячої води та надмірного тертя під час миття. Відмовтесь від щіток, м'яко масажуйте голову руками.

Сушіть волосся без фену так часто, наскільки це можливо. Мити волосся щодня можна тільки у випадку, якщо при цьому воно не випадає, а шкіра голови не робиться більш сухою. Просто пам’ятайте, що шкіра голови є живою частиною вашого тіла, а не обідньою тарілкою у посудомийній машині, радять експерти зі здоров'я та краси волосся!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.