Спалах кору на Одещині, кишкова інфекція у Києві, повторний карантин у Вінниці: вірусна картина України

Читать на русском

На тлі безперервного зростання захворюваності на грип та ГРВІ нікуди не діваються й інші інфекції

Читать на русском
діти
Школярів на лікарняному та на дистанційці зараз приблизно порівну.

На тлі безперервного зростання захворюваності на грип та ГРВІ нікуди не діваються й інші інфекції

Здавалося б, чим ще можна хворіти взимку, як не застудами або звичним коронавірусом, що вже став звичним? Але останній  потихеньку слабшає, поступаючись грипу, який після тривалої перерви став нещадним. Хоча при цьому не скасував спалахів інших інфекційних захворювань.

Одеса лідирує по кору

За повідомленням Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, на сьогодні в області зареєстровано чотири підозри на спалах кору. Всі хворі – діти, важких випадків, на щастя, немає – перебіг хвороби у всіх середньої тяжкості. Але регіон може бути під загрозою, оскільки це вже другий спалах за останній місяць. У січні сім'я, що повернулася з Румунії привезла із собою і кір, внаслідок чого захворіли троє людей. Ще два випадки, за інформацією МОЗ, вже у новому році було зафіксовано в інших регіонах України.

Єдиним способом захисту є вакцинація, а вона в Україні не дотягує і до 70% за необхідних 95%.

Обережніше у столичних відрядженнях!

На лікарняних ліжках з не найхарактернішим для зими діагнозом гострої кишкової інфекції опинилися й четверо киян, які працюють в одному з готелів столиці, та двоє постояльців готелю.

У Центрі громадського здоров'я повідомляють, що всіх хворих госпіталізовано, а причиною отруєння, ймовірно, стала готельна їжа. Найчастіше збудники цієї інфекції присутні у м'ясі, яйцях, морепродуктах, погано вимитих овочах та фруктах, а передається інфекція через брудні руки, побутові предмети, ручки дверей.

Грип діти переносять важче, ніж коронавірус, і з лікуванням краще не затягувати.
Грип діти переносять важче, ніж коронавірус, і з лікуванням краще не затягувати.

І до школи не приходьте, і на гімнастику

Тим часом українські школи дедалі активніше переходять на дистанційну форму навчання, деякі – по другому колу. Наприклад, у Вінниці після закриття шкіл 29 січня карантин знову вирішили продовжити і незрозуміло, на який час.

“Ми з понеділка збиралися вже виходити на навчання, але класна керівниця написала, що поки що сидимо вдома, - розповіла мама шестикласниці Ганна Садченко. - І якщо минулого тижня ще можна було ходити на гімнастику та в художню школу, то зараз попросили до наступного понеділка не приходити на заняття”.

У західних областях України зростає рівень перевищення епідпорогу. Наприклад, у Тернопільській області – на 33%, у Закарпатській – на 41%, у Волинській – на 39%, а у Хмельницькій – взагалі більш ніж на 60%.

І оскільки більшість хворих на грип та ГРВІ - це діти, школи та дитячі садки почали активніше закриватися на карантин. Хоча у столиці, як і раніше, лише обіцяють перейти на дистанційку, якщо захворюваність зростатиме. А вона поки так і робить: за останній тиждень кількість хворих маленьких киян збільшилася на дві тисячі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.