Смузі так просто ніхто не п'є: помилки, які роблять напій марним

Смузі часто продають як швидкий засіб для схуднення. Втім, на жаль, це не обов’язково так

Смузі, їжа, продукти, харчування, здоров'я, корисні поради
Чому смузі не такі корисні, як ви думаєте: не замінюйте ними всю рослинну їжу.

Смузі часто продають як швидкий засіб для схуднення, але це не обов’язково так. Деякі куплені в магазині версії містять стільки ж цукру, скільки й газовані напої. Отже, чи корисніші смузі за сік, і які кращі для здоров’я, розбирався Інформатор.

Обираємо інгредієнти для смузі 

  • Якщо ви любите смузі, спробуйте приготувати свій власний вдома і намагайтеся уникати додавання цукру. Замість цього для додаткового стимулювання волокон для кишкових бактерій додайте горіхи та насіння, як-от насіння чіа та арахісове масло, йдеться в матеріалі The Telegraph.
  • Тофу – це чудовий спосіб збільшити кількість білка та клітковини в смузі.
  • Авокадо містить напрочуд багато клітковини, враховуючи вміст здорового жиру, і є смачною добавкою.
  • Спробуйте використовувати в смузі ягоди замість банана. У ягодах менше цукру та багато флаванолів. 
  • Якщо ви хочете підвищити рівень флаванолів, ви можете змішати ягоди з ананасами, апельсинами, манго або йогуртом.
  • Зробіть коктейль більш овочевим. Додайте білковий порошок для додаткової його поживної цінності. 
  • Пийте смузі – повільно. Якщо ви збираєтеся випити смузі, виділіть час, щоб потягнути й насолодитися!
  • Не нехтуйте додаванням овочів в інші страви впродовж дня.

Смузі чи сік – що краще

Тут смузі мають перевагу. Ви, звичайно, можете вичавити з цих фруктів і овочів сік, щоб зробити їх більш приємними, але коли ви вичавлюєте сік, то вилучаєте рідину та позбавляєтеся від більшості або від всієї м’якоті, що містить більшу частину клітковини. Тоді як, коли ви збиваєте фрукти та овочі в смузі, ви зберігаєте клітковину.

Клітковина живить кишковий мікробіом, виробляючи коротколанцюгові жирні кислоти, які наш організм не може виробляти інакше, і які є життєво важливими для здоров’я кишечника та мозку. Насправді більшість із нас споживає лише 60% від рекомендованих 30 г клітковини на день. Отже, заміна соку на смузі може бути чудовим способом отримати більше клітковини.

Клітковина має багато недооцінених переваг. Кожні додаткові 5 г клітковини, які ви їсте щодня, пов’язані зі зниженням ризику депресії на 5%. Кожні 7 г клітковини  – це приблизно половина банки квасолі – пов’язані зі зниженням ризику серцевих захворювань на 9%. На 6% менший ризик діабету 2 типу та на 8% нижчий ризик колоректального раку. 

Користь смузі для здоров’я

  • Клітковина в смузі живить мікробіом вашого кишечника.
  • Смузі допомагають регулювати рівень цукру в крові: це також допомагає знизити рівень глюкози в крові.
  • Смузі регулюють апетит – забезпечують відчуття ситості довше, ніж сік.
  • Здоров’я серця та мозку: флаваноли – це природні сполуки, корисні для вашого серця та когнітивного здоров’я. Вони містяться у багатьох фруктах і овочах, особливо в класичних інгредієнтах смузі, таких як чорниця, полуниця та капуста.

"Смузі може допомогти отримати потрібні поживні речовини з фруктів і овочів, особливо якщо вам важко з’їсти їх у достатній кількості", – кажуть британські дієтологи.

Ягідні та овочеві смузі - це справжній ТОПчик користі!
Ягідні та овочеві смузі - це справжній ТОПчик користі!

Зі смузі – не все так просто 

Коли ви їсте фрукт або овоч у природному стані, він додає об’єм вашому шлунку, запускаючи рецептори розтягування та сигналізуючи вашому мозку, що ви наситилися. Коли ви змішуєте ці інгредієнти в смузі, ви плутаєтеся, тому, швидше за все, з’їсте більше, ніж потребує ваше тіло.

Крім того, необхідно враховувати рівень цукру в крові. Для людей, які погано його контролюють, деякі смузі, навіть якщо вони складаються з чистих фруктів, можуть викликати виражену реакцію на рівень цукру в крові. І це ще одна причина, чому краще споживати цілий фрукт. Коли ми готуємо фруктові соки, клітинні стінки фруктів руйнуються, що звільняє цукор. Це означає, що цукор може швидше всмоктуватися у кров. Недавнє опитування, проведене в Кореї, показало, що середній смузі, який подають у кафе, містить еквівалент 13 чайних ложок цукру!

Деякі ж куплені в магазині смузі можна мінімально обробити, тож багато продуктів містять емульгатори, доданий цукор і підсолоджувачі, а ще штучні барвники та ароматизатори. Тому, як завжди, добре перевіряйте етикетку.

Схуднути зі смузі – реально?

Коротка відповідь - ні. Смузі часто рекламують як засіб швидкого схуднення, але це не так, кажуть дієтологи. Дієти на основі смузі та так звані детоксикації часто радять замінити їжу напоєм. Але це працює лише в тому випадку, якщо ви відчуваєте дефіцит калорій (споживаючи менше калорій, ніж спалює ваше тіло). Тобто навіть якщо ви схуднете, вага відразу повернеться. Крім того, смузі не містить білка, і це може стати проблемою вашого раціону. 

Отже, вердикт: якщо ви відмовляєтеся від підсолоджених газованих напоїв, переходячи на смузі, то в цілому – це здоровіше. Але ви не повинні замінювати комплексну рослинну їжу смузі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube