Російський бізнес відключають від хмарних сервісів Microsoft, Amazon та Google

Читать на русском

Заборона пов'язана з санкціями, введеними Європейським Союзом

Читать на русском
Microsoft, Amazon та Google
Російський бізнес відключають від хмарних сервісів Microsoft, Amazon та Google

Заборона пов'язана з санкціями, введеними Європейським Союзом

Microsoft, Google та Amazon з 20 березня 2024 року закриють доступ до своїх хмарних продуктів клієнтам з росії. Причиною обмежень стали антиросійські санкції, запроваджені Євросоюзом.

Про відключення російського бізнесу від хмарних сервісів повідомила російський підрозділ компанії Softline. Зазначається, що Microsoft, Google та Amazon назвали причиною нових обмежень санкції ЄС, які не дозволяли їм надавати "певні програми управління бо проєктування (включаючи хмарні рішення) організаціям, зареєстрованим у росії".

"Для російських компаній це означає, що з 20 березня 2024 року буде неможливо використовувати ці продукти або отримати доступ до даних, що містяться в них", — додали в компанії.

У разі припинення доступу можуть виникнути функціональні обмеження в роботі хмарних продуктів і служб Microsoft, Amazon і Google. Це означає, що російські компанії не зможуть:

  • Користуватися хмарними продуктами, такими як Power BI, Dynamics CRM та інші.
  • Отримати доступ до даних, що містяться в цих продуктах.

Після повного вторгнення в Україну генеральний директор Microsoft Бред Сміт заявив, що корпорація обмежить свою діяльність у російській федерації, поки "нічого не залишиться". Водночас навесні 2023 року російські представництва міжнародних компаній і юридичних осіб, які не потрапили під санкції, почали отримувати пропозиції від Microsoft продовжити ліцензії на її програмне забезпечення.

Санкції ЄС проти росії

12 березня 2024 року Рада Європейського Союзу офіційно продовжила санкції проти росії до 15 вересня 2024 року. Ці санкції, введені у 2014 році за підрив суверенітету та територіальної цілісності України, були значно розширені після початку повномасштабної війни два роки тому.

Чорний список ЄС, який включає заборону на в'їзд до Євросоюзу та блокування активів, наразі налічує понад 1700 осіб. Серед них: високопосадовці рф, депутати Держдуми та члени Ради Федерації, олігархи, губернатори, військові, пропагандисти та дезінформатори.

До списку також включені особи, відповідальні за злочини в Бучі та Маріуполі, ракетні обстріли мирних об'єктів, викрадення українських дітей, депортацію до Росії та незаконне усиновлення. Окрім персональних санкцій, ЄС також ввів санкції проти компаній військового сектору, авіаційної та суднобудівної промисловості.

23 лютого Рада Євросоюзу затвердила 13-й пакет санкцій проти росії. Усього під обмеження підпали 106 фізичних та 88 юридичних осіб. Потім міністерство торгівлі США ввело обмеження проти 63 компаній із росії, двох з Киргизії та восьми з Китаю. Пізніше санкційні заходи запровадили Канада та Австралія.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Вже довгий час ми чуємо про потребу у 500 000 мобілізованих. Проте, що насправді думає про цю цифру ветеран війни, Юрій Гудименко, та щодо необхідних для цього 500 мільярдів гривень? Долучайтеся до нашого відео, щоб отримати обґрунтовані відповіді та зрозуміти суть цього питання.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.