У російських ракетах Циркон і Кинджал можливо використовують технологію плазмового літака з Китаю

Читать на русском

В розробці застосовуватимуть здатність плазми поглинати радіохвилі

Читать на русском
Китай, росія, зброя, Україна, війна, технології війни
Китайці розробили технологію для літаків-невидимок

В розробці застосовуватимуть здатність плазми поглинати радіохвилі

Китай розробив новий літак-невидимку J-20, який не побачать радари. Військові літаки, подібні до цього, можуть набувати малопомітності за допомогою плазми. Передбачається, що ця технологія вже використовується в російських ракетах "Циркон" та "Кинджал"повідомляє IFLScience.

Зазвичай важливо, щоб літак було добре видно радарам, зокрема, якщо мова йде про пасажирське судно. Однак ситуація докорінно змінюється, щойно заходить мова про військові літаки. Останні становлять виняток, адже не прагнуть бути помітними, а їхні розробники застосовують різні технології для зменшення відбиття і випромінювання світла і звуків, працюючи з матеріалами й дизайном.

Китайські вчені запропонували новий підхід, що передбачає використання четвертого стану матерії - плазми. Плазма насправді є найпоширенішим станом матерії у Всесвіті - вона лише трохи виходить за рамки нашого повсякденного досвіду роботи з рідинами, твердими тілами та газами. Але від зірок до неонових вивісок плазма є всюди.

Технологія, що змінює правила гри, може зробити літаки-невидимки практично невидимими для ворожих радарів.
Технологія, що змінює правила гри, може зробити літаки-невидимки практично невидимими для ворожих радарів.

Що таке плазма

Плазмою є іонізована речовина, коли принаймні частина її електронів відривається від атомів, створюючи середовище, повне незв'язаних негативних (електронів) і позитивних (атомів) частинок.

Саме ця часткова іонізація має значення для стелс-технологій. Коли електромагнітні хвилі - у випадку радара, радіохвилі - поширюються в плазмі, вони переміщують заряджені частинки і передають їм енергію. Отже, в принципі, плазма здатна поглинати радіохвилі. Якщо нічого не відбивається назад, радар не побачить рухливий предмет. 

Вбивча стелс-технологія

Між теорією такої стелс-технології і її реальним застосуванням лежить величезна прірва. Проте китайські дослідники повідомили, що мають рішення для цієї технології, вже двічі  випробували й незабаром застосують її до військових літаків. 

Один з них використовує радіоактивний матеріал в певних місцях на літаку. Розпадаючись, він іонізує повітря, створюючи навколо себе плазму. Інший використовує електрику для іонізації повітря довкола літака. Дизайн не призначений для створення плазми навколо всього літака, а лише на певних ділянках, які б її випромінювали.

Команда стверджує, що підходи дозволяють адаптувати їх до багатьох різних конструкцій літаків і не вимагають особливих компромісів, характерних для традиційних малопомітних літаків, таких як F-22 Raptor або B-2 Spirit. Спеціальне формування для зменшення так званого поперечного перерізу радара часто має серйозні аеродинамічні недоліки. Плазма нібито вирішить цю проблему, зробивши зброю ще небезпечнішою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.