Набагато важливіше мити руки
На м'ясі часто залишаються сліди подорожі від ферми до холодильника у вигляді не надто приємних розводів. Тож, більшість господарок миють курятину перш ніж її готувати, аби позбавити курку так званого поверхневого слизу.
Однак, не всі експерти з приготування м'яса розділяють думку щодо необхідності такого кроку. Тож, як би не хотілося відмити шмат м'яса, чи варто все ж мити курку перед тим, як її готувати. Медики також стверджують, що ви можете зробити тільки гірше, пише IFLScience.
На думку експертів перед приготуванням не варто мити куряче м'ясо. Центри з контролю та профілактики захворювань стверджують, що "сира курка готова до приготування і не потребує попереднього миття". Бактерії, що залишилися на поверхні м'яса, будуть знищені в процесі приготування.
Мало того, що мити курку не потрібно, ви ризикуєте підвищити ймовірність зараження, розбризкуючи весь цей сирий курячий сік навколо раковини - це трапляється, якщо ми обробляємо курку і не миємо руки належним чином.
Останній момент, набагато важливіший. Під час роботи з курячим мясом обов'язково мийте руки.
Лаборанти провели дослідження, запропонувавши його учасникам приготувати курячий салат з м'яса, зараженого нешкідливим штамом кишкової палички. Потім на тестовій кухні зробили мазок, щоб побачити, наскільки далеко поширилися бактерії. З'ясувалося, що ті, хто не мив руки, дужче забруднили кухонні поверхні.
У дослідженні, проведеному лікарями, 35% учасників мили або обполіскували курку. Що стосується мотивації миття курки, то 30% учасників повідомили, що роблять це, щоб видалити кров і слиз, а 19% - тому що члени їхньої сім'ї миють курку. Таким чином, миття курки перед приготуванням є поширеною і потенційно небезпечною кулінарною поведінкою.
Не їжте сиру курку - і неважливо, скільки разів якийсь хлопець в Інтернеті запевнятиме вас, що вона нешкідлива. Насправді сира курка є добрим другом кампілобактерій і сальмонел, двох видів бактерій, що є найпоширенішими збудниками харчових отруєнь.
Кури, як і багато інших тварин, можуть не мати жодних ознак хвороби, але при цьому бути носіями кампілобактерій. Ця бактерія, як і сальмонела, міститься всередині курки в таких місцях, як кишечник, але коли цих тварин забивають, вона може поширитися по всьому м'ясу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.