Чорний часник - це не окремий вид часнику. Це приправа, яку можна самому зробити вдома, якщо знати пару секретів
У світі існує безліч приправ, покликаних зробити ваші страви смачнішими та ароматнішими. І одна з них - чорний часник. Можливо, ви про нього чули. Та Інформатор навчить вас його готувати, прямісінько у себе вдома. Робіть усе, як в інструкції, і буде вам щастя!
Головне, що треба розуміти, чорний часник - це не окремий сорт, а наслідок певного способу обробки, йдеться на сайті відомого шеф-кухаря Евгена Клопотенко.
Це свіжий білий часник, який витримують у теплому - при температурі 60-87 С - і вологому середовищі близько 30-40 днів. В результаті зубчики часнику змінюють колір на насичено чорний, стають м’якими та злегка липкими на дотик.
В цей час в часникові відбувається так звана реакція Майяра, коли амінокислоти взаємодіють з цукрами, утворюючи забарвлені та ароматичні сполуки. Часник позбавляється характерного запаху, натомість набуває легкого карамельного смаку.
Чорний часник надзвичайно корисний для серця, мозку та печінки, він містить велику кількість антиоксиданітв. Часник виходитиме тим чорніший, чим довше ви триматимете його в теплому вологому середовищі!
Така тривала технологія приготування зі зміною умов дещо схожа на технологію приготування їжі су-від.
Су-від (з фр. Sous-vide - "під вакуумом") - це метод приготування їжі, різновид пашотування, в якому продукти, запаковані під вакуумом в полімерний пакет або скляну банку, готуються на водяній або паровій бані протягом тривалого часу (значно довше ніж час приготування традиційним способом, зазвичай від 1 до 7 годин, а в деяких випадках до 48, або більше) та при суворо контрольованій температурі. Температура значно нижче, ніж зазвичай, використовується для приготування їжі, наприклад, близько 55-60 C для м'яса, та дещо вище для овочів.
Спочатку метод приготування чорного часнику придумали в Японії. Там часник витримували в глиняних горщиках, закопаних у вологій соломі. У процесі гниття, солома нагрівалася і таким чином підтримувався необхідний режим. З Японії чорний часник потрапив в Китай і Корею, звідки швидко поширився по всій Азії і став популярною харчовою добавкою.
Нині українці все частіше готують та вживають у їжу цю цікаву приправу, що трохи нагадує тягучий смак стиглого сушеного чорносливу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.