Зміни на цих маленьких придатках шкіри можуть бути ознаками хвороб та порушень функцій різних органів
Стежити за чистотою нігтів, фарбувати, прикрашати і надавати їм чудові форми - ось, власне, і всі наші контакти з ними. А увагу на нігті ми звертаємо лише тоді, коли вони починають шаруватися або ламатися, що прийнято пояснювати як “чогось не вистачає в організмі”. Хоча вміючи “читати” по нігтях, помічаючи будь-які зміни, що відвбуваються з ними, можна помітити розвиток хвороби, яка поки що, можливо, не виявилася іншими симптомами. І лише тому, що нігті є чудовим індикатором загального стану організму, повідомляє IFlScience. І є кілька "червоних прапорців", на які варто звернути увагу.
На жаль, надмірне зростання тканини або пухлина може виникнути і в нігтях, і як і в будь-якому іншому органі, вона може бути і доброякісної, і злоякісної.
Серед доброякісних поширена оніхопаппілома, яка зазвичай вражає один ніготь і частіше зустрічається у людей середнього та старшого віку.
Симптоми:
Серед злоякісних новоутворень найнебезпечніше - піднігтьова меланома. Як і у випадку з меланомою шкіри, ранній початок лікування дає відмінний результат, зволікання може призвести до смерті. Тому не можна залишити поза увагою такі симптоми:
Гіпертрофоване зростання клітин, що призводить до оніхогрифозу або тому, що називають "нігтем барана". Найчастіше зустрічається у людей похилого віку, але до такої хвороби можуть призвести і травми, і інфекції, і проблеми з кровообігом, і псоріаз.
Симптоми:
Стан, у якому на поверхні нігтів виникають дрібні заглиблення чи ямки, що нагадують сліди від ударів голки, називається піттинг. Ці вм'ятини можуть говорити про псоріаз, який викликається різними факторами, зокрема зміни в зростанні нігтів через запалення в нігтьовій матриці, де відбувається формування нігтя.
З іншого боку, піттинг нігтя може бути пов'язаний з ревматоїдним артритом, екземою, осередковою алопецією.
Одна з найпоширеніших змін нігтів, яка виявляються у вигляді горизонтальних борозенок упоперек нігтьової пластини. Це ознака того, що ніготь перестав рости в результаті якихось внутрішніх захворювань, і вони можуть бути різними - ниркова недостатність, гіпертонія, неконтрольований діабет і навіть перенесений ковід . Як тільки внутрішня причина усувається, ніготь знову починає зростати.
З такими нігтями можна народитися, але й вони можуть свідчити про розвиток серйозних хвороб, наприклад, раку легень, інфекції легень, серцево-судинних патологій.
Симптоми:
Офіційно цей стан називається койлоніхія, і це аномальна кривизна нігтів, яка може бути ознакою основного захворювання. Найбільш поширеною причиною є дефіцит заліза, а також вітаміну С, цинку та міді. Але це можуть бути і ендокринні порушення, зокрема діабет, та аутоімунні стани, наприклад, червоний вовчак.
Синдром жовтого нігтя - рідкісне захворювання, яке може супроводжуватися проблемами з диханням і опухлими ногами. З іншого боку, жовтий колір може бути сигналом проблем із печінкою чи легенями, а також симптомом грибкової інфекції.
Білі плями, які часто пов'язують із дефіцитом кальцію, насправді не мають нічого спільного з нестачею цього мінералу. Причини може бути різними - від грибкової інфекції до діабету та серцевої недостатності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.