Погляд кохання: знайшли жаб, у яких замість зіниць серця - фото

Читать на русском

Дослідники розповіли про земноводне, яке має зіниці у формі серця

Читать на русском
Жаба та серця
У жовтобрюхої жаби зіниці у формі серця

Дослідники розповіли про земноводне, яке має зіниці у формі серця

Дослідники розповіли про мініатюрних земноводних, чиї зіниці мають форму серця. Що саме означає така форма з точки зору жаби, достеменно невідомо. Проте вченим вже вдалося з'ясувати, що асоціації форми зіниць зі способом життя можуть бути незастосовні до амфібій.

Жовтобрюхі жаби (Bombina variegata) добре пристосовані до життя у бруді: у спина має коричневий відтінок, у той час як черевце - яскраво жовте, пише IFLScience. Взимку представники цього виду впадають у сплячку, а навесні виходять із неї, щоб поринути у шлюбний період.

Коли жовтобрюхі жаби вирушають на пошуки партнера, їх зором керують незвичайні зіниці у формі серця. Насправді форма зіниць жовтобрюхих жаб є лише однією з дивних форм, що спостерігаються у безхвостих тварин - групи земноводних, до якої входять жаби.

Дослідники вирішили поринути у дивний світ форми зіниць безхвостих тварин, вивчивши зображення 3200 видів. В результаті з'ясувалося, що зіниця безхвостих тварин є дуже пластичною структурою, яка за час існування групи розвинула 7 основних форм. При цьому вченим не вдалося виявити зв'язку між формою зіниць та звичками тварин, за винятком того, що у водних безхвостих зіниці, як правило, круглої форми.

Форми зіниць безхвостих відрізняються приголомшливою різноманітністю
Форми зіниць безхвостих відрізняються приголомшливою різноманітністю

"Деякі автори перевіряли зв'язок форми зіниць та добової активності для деяких скарбів амніот", - пишуть М. Червіно та ін. "Вони показали значну кореляцію між формою зіниць та екологічною нішою (денна активність, режим годування), де травоїдні (видобутки) ссавці, ймовірно, мають горизонтальні зіниці, денні хижаки, круглі зіниці та нічні та аритмічні хижаки, що влаштовують засідку, - вертикальні. Однак наші результати показують, що у безхвості тварин ці висновки не справедливі, що вказує на необхідність вивчення інших потенційних факторів еволюції зіниць".

За словами співавтора дослідження, Марті Бенкса з лабораторії візуального сприйняття простору Каліфорнійського університету в Берклі, у ході своєї роботи вони виявили одне дивовижне відхилення - мангуста. Це маленький хижий ссавець, у якого очі розташовані на передній частині голови. Отже, можна було б очікувати, що у них буде або вертикальна щілинна зіниця, або кругла зіниця, але у них зіниці горизонтальні. Але це тварина зовсім не вписувалося в загальні результати дослідження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.