Починайте вже з понеділка: хитрощі, які допоможуть врятувати сон через перехід на літній час

Читать на русском

Щоб переведення годинника на годину вперед пройшло безболісно, ​​готуватися до нього краще заздалегідь

Читать на русском
сон будильник дівчина ліжко
У перехідний період складніше і засинати, і прокидатися.

Щоб переведення годинника на годину вперед пройшло безболісно, ​​готуватися до нього краще заздалегідь

Як кажуть, давно не було – і ось знову: відмова від  переходу на літній час в Україні поки що так і не відбувся. Законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», який пропонував скасувати сезонні переведення годинника, був відправлений на доопрацювання три роки тому, та так і загубився. Тому, незважаючи на доведеність негативного впливу цих тимчасових “стрибків” на здоров'я, у ніч із 30 на 31 березня українці знову переведуть стрілки на одну годину вперед.

А це означає, що постраждає насамперед сон, особливо у тих, хто рано встає та лягає. Ранок стане темнішим, вечір - світлішим, а прокидатися і засипати буде складніше.

Аби не страждати до літа від хронічного недосипання, до переходу на літній час можна підготуватися за допомогою порад від експертів у галузі сну, повідомляє The New York Times.

Переналаштуйте режим сну та харчування заздалегідь

Зробити це потрібно мінімум за тиждень до переведення годинника, в ідеалі - за два, щоб взагалі не відчути ніякого дискомфорту.

Спробуйте щодня лягати та вставати на 10-15 хвилин раніше, ніж напередодні. Це зробить перехід плавним і непомітним і допоможе синхронізувати внутрішній годинник з розкладом роботи та навчання.

Щоб уникнути страждань, перебудовуйте сон заздалегідь.
Щоб уникнути страждань, переналаштуйте сон заздалегідь.

Те саме стосується і їжі: якщо ви звикли вечеряти о 19 годині, почніть робити це о 18.45, поступово довівши час їжі до нинішніх 18 годин, які скоро “перетворяться” на 19.

Особливо корисний такий плавний перехід для маленьких дітей та людей похилого віку з деменцією, яким важко перебудовувати звичний час сну та їжі.

Плануйте правильне харчування

Коли порушується сон, ноги самі собою несуть до холодильника - і не до салатного листя, а до солодкого і чогось такого, смачного. Щоб протистояти цим шкідливим позивам, заплануйте збалансоване та поживне меню з корисними жирами, з великою кількістю білка та клітковини. Дотримуйетсь його хоча б першого тижня після переведення годинника та не пропускайте сніданок.

Не спіть довго у перший день з новим часом

За тиждень до переходу на літній час потрібно добре висипатись, а якщо ви звикли в неділю спати до обіду, 31 березня краще цього не робити. Оскільки зміна часу додасть ще одну годину синхронної зміни часових поясів. І робочий тиждень після неділі може початися з великими труднощами та зусиллями.

Коти краще, ніж будь-яке снодійне.
Котики працюють краще, ніж будь-яке снодійне.

Влаштуйте активну неділю

Якщо годинникові гойдалки виводять вас із рівноваги, роблять дратівливим чи пригніченим, заплануйте на 31 березня щось веселе та активне. Вирушайте на велику прогулянку, в гості до друзів, на природу чи дачу – ворушіться. Це допоможе підняти настрій, і швидше заснути, і стати в понеділок “з тієї ноги”.

Ловіть світло

Ранкове світло у перехідний період – наш найкращий друг. Він дає команду прокидатися і допомагає пристосуватися до нового ритму. Відкривайте вранці штори, постійте 5 хвилин біля вікна або на балконі, є можливість - вийдіть на 15 хвилин на вулицю. Якщо вставати доводиться в сутінках, включайте більше світла.

Обмежте кофеїн та алкоголь

Кава, звичайно, може допомогти прокидатися раніше звичайного і не почуватися розбитим, але не забудьте, що й спати доведеться лягати раніше. Тому після 15 годин ні кава, ні чай, ні інші кофеїновмісні напої краще не пити.

Що стосується алкоголю в ролі помічника для кращого засинання, він дурить. Тобто заснути, може, і вийде швидко, але він розбудить серед ночі, що зробить сон уривчастим, а вас - не відпочившим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.