М'ясо, вирощене в рисових зернах, може стати військовим пайком, продовольчою допомогою та навіть їжею для космонавтів
Нова робота корейських вчених, створена в рамках Програми розвитку біо- та медичних технологій, розширить список гібридної їжі, яка зменшить навантаження на навколишнє середовище. Після вирощеної в лабораторії курки та білка, отриманого зі цвіркунів, новим членом гібридної команди став культивований яловичий рис. Він отриманий шляхом вирощування м'язових та жирових клітин тварин усередині рисових зерен. Експерти обіцяють поживну та ароматну їжу, яка допоможе планеті встояти перед світовим потеплінням та викидами вуглекислого газу, повідомляє ScienceAlert.
Як кажуть, не спробуєш – не дізнаєшся, наскільки новий рецепт ароматний та смачний, але виглядає він не надто привабливо. Рожеві липкі зерна у поєднанні з м'ясним фаршем, що нагадують заготівлю для тефтелів. Але коли йдеться про рятування планети, не до краси. Населення зростає, виробляючи дедалі більше викидів вуглекислого газу, земля нагрівається, площі для вирощування худоби не вистачає. Отже, вирощування м'яса в лабораторних умовах - нагальна потреба для вирішення продовольчої проблеми.
Корейські вчені використовували пористу та міцну структуру рисових зерен як каркас для розміщення клітин худоби. До того ж молекули рису здатні живити ці клітини та допомагати їхньому росту. Тобто рис – ідеальна платформа для м'яса.
Спочатку рис покрили рибним желатином, щоб м'ясні клітини краще прикріпилися. Потім стовбурові клітини коров'ячих м'язів та жиру висіяли в рис та залишили для культивування на 9–11 днів.
Вийшов яловичий рис, що відповідає всім вимогам безпеки харчових продуктів, до того ж з низьким індексом ризику для виникнення харчової алергії.
М'ясний рис пропарили та вивчили на предмет поживності, запаху та текстури. Виявилося, що білка в ньому на 8% більше, ніж у звичайному рисі, жиру більше на 7%. "На дотик" він виявився більш твердим і ламким і не таким липким. А ось запах відкриває простори для кулінарних експериментів: у рисі, де було більше м'язів, є запах яловичинм та мигдалю, а ось високий вміст жиру надав вершково-кокосового аромату.
З приводу свого відкриття вчені налаштовані дуже оптимістично, оскільки факторів “за” м'ясний рис чи рисове м'ясо декілька.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.