TikTok розбурхав рецепт коктейлю Сонна дівчина: випив і відключився

Читать на русском

Людська віра в чудо-засоби, що допомагають одразу вирішити комплексну проблему, створила спосіб для міцного сну

Читать на русском
сон
Якщо вірити в сонний ефект коктейлю, він може і статися.

Людська віра в чудо-засоби, що допомагають одразу вирішити комплексну проблему, створила спосіб для міцного сну

Медитувати, не користуватися гаджетами та пити відвар меліси – застарілі способи для слабаків. Бажаєте отримати найкращий сон у своєму житті – змішуйте вишневий сік, порошок магнію, газовану воду та лід. Таке обіцяють творці рецепта під назвою “Сонна дівчина”, який потрапив у TikTok, став вірусним і набрав понад 130 мільйонів переглядів. Невідомо, чи сплять міцним сном усі дівчата, які  п'ють цей коктейль, але в дослідників є певний скепсис із приводу чарівного зілля, повідомляє The New York Times.

Що викликає сумніви щодо ефективності напою?

По-перше, "присипляючі" властивості магнію сильно перебільшені, вважають учені. Більшість досліджень були невеликими і надали дуже низькі докази того, що учасники експерименту, що приймали магній, стали краще спати. А ость те, що хронічне безсонні не можна вилкувати порошками та таблетками - цілком зрозуміло.

По-друге, у більшості людей магнію в організмі і так вистачає, бо його легко отримати при нормальному харчуванні. І при перевищенні дози можуть статися побічні ефекти у вигляді діареї, яка точно не дасть поспати.

По-третє Під вишневим соком ми маємо на увазі пакетований з супермаркету, а в ньому, як відомо, дуже багато цукру і вкрай мало вишні. А цукор, до речі, підвищуючи рівень глюкози, сну лише заважає. Тож для чистоти експерименту доведеться | робити смузі, або давити сік із замороженої вишні. Зате поки пів склянки надавиш, можна втомимтисяі заснути.

Але й тут є "побочка": кислота вишневого соку руйнує емаль зубів, а людям із гастритами він взагалі протипоказаний.

Явна користь - у заміні алкоголю на магній.
Явна користь – у заміні алкоголю на магній.

Але ж є й хороше?

Добавки магнію позитивно впливають на людей із синдромом неспокійних ніг, який порушує їхній сон. Великих досліджень, що підтверджують це, ще не проводилося, але лікарі рекомендують таким пацієнтам спробувати приймати магній увечері.

Та й розслаблюючий ефект магнію, що знімає нервозність, покращує настрій і заспокоює, теж ніхто не заперечує.

Крім того, вишня містить триптофан – амінокислоту, яка допомагає гормону сну мелатоніну активніше вироблятися. На думку доцента кафедри дієтології Колумбійського університету Марі-П'єр Сент-Онж, теоретично вишня може викликати сон, але мелатоніну в ній замало. Одне з досліджень показало, що 100 г терпкого вишневого соку містять близько 0,01 відсотка міліграма мелатоніну.

Не можна не враховувати і позитивного ефекту плацебо: якщо вірити, що це напій для сну, він може і подіяти.

А ще це чудовий спосіб зменшити зимове споживання алкоголю. І якщо замість джину в склянці буде магній, ви точно спатимете краще - нехай не стільки через нього, скільки тому, що алкоголь порушує сон.

Психологи вбачають у “Сонній дівчині” ще один позитивний момент: приготування коктейлю - це час, виділений лише для себе, для покращення якості свого життя, для свого здоров'я. А у повсякденній метушні та турботах це дуже важливо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.