Без своєчасної допомоги цей небезпечний стан може призвести до поразки органів і навіть смерті
Спека та проблеми зі здоров'ям вийшли на зовсім новий рівень “відносин”. Смертельна статистика минулого року виглядає вражаюче і страшно: у США жертвами високих температур стали понад 2300 людей, і для країни це рекорд, а в одній лише Італії загинуло понад тисячу людей. І загалом, Європа неухильно нагрівається - удвічі швидше, ніж інші регіони.
На жаль, зрозуміло, що аномальний прогноз на 2024 підтвердився, і серед найпоширеніших і найтяжчих наслідків центральне місце займає тепловий удар. І це найважча і найнебезпечніша форма станів, викликаних перегрівом, повідомляє Health.usnews.
Це стан, викликаний перегріванням організму, у якому тіло неспроможне ефективно охолоджуватися. “Остання крапля” відбувається, коли температура тіла піднімається до 40 ° C і природні механізми терморегуляції перестають працювати.
Відбувається це через тривалий вплив високих температур, особливо у поєднанні з високою вологістю, коли потовиділення не може достатньо охолодити тіло. І це може статися не тільки на вулиці, а й у закритих приміщеннях без кондиціонера. Причому дуже швидко: до небезпечного рівня наша температура здатна піднятися за 10-15 хвилин.
Тепловий удар потребує невідкладної медичної допомоги, оскільки може призвести до пошкодження органів, інвалідності та навіть смерті.
Важливо: попередня сходинка перед тепловим ударом - теплове виснаження. І якщо з'явилися його ознаки - головний біль, прискорене серцебиття та різка слабкість, потрібно негайно охолонути. Якщо нічого не зробити, тепловий удар не змусить на себе довго чекати.
До основних симптомів теплового удару належать:
Підступність теплового удару в тому, що необов'язково весь день класти цеглу на сонце, тому багато хто не усвідомлює, наскільки це просто і небезпечно.
Насправді тепловий удар може бути спровокований різними факторами, пов'язаними з тривалим впливом високих температур і високої вологості, які перешкоджають ефективному охолодженню тіла. При цьому можна сапати город, лежати в гамаку, сидіти за комп'ютером.
Ось які фактори ризику, крім температури та вологості:
Все це працює проти людини і надворі, й у приміщенні. І у закритому просторі спровокувати тепловий удар може ще й відсутність вентиляції, що призводить до накопичення тепла та зниження якості повітря. І використання електроприладів, які виділяють багато тепла – хоча ці ризики нам без світла не загрожують.
Тобто тепловий удар може статися в закритій машині, в спортзалі, що погано провітрюється, в квартирі з непрацюючим кондиціонером в умовах великої спеки, на робочому місці, де стабільно висока температура - в кухнях або гарячих цехах.
З іншого боку, є підвищений ризик у деяких групах:
Насамперед викликати швидку - такий стан потребує термінового медичного втручання. До її приїзду :
Щоб запобігти тепловому удару в спеку, слід дотримуватися кількох правил :
Важливо: при найменших підозрілих ознаках, що виникли на рівному місці - чи то нудота, запаморочення чи слабкість, терміново шукайте прохолодне місце та пийте воду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.