Що краще допомагає від сонця - спрей чи крем: якщо курите, то висновок очевидний

У використанні цього зручного засобу є свої нюанси

пляж куріння сонце сонцезахисний спрей
У складі спрею легкозаймисті речовини, тому з курінням він несумісний.

Вибираючи форму захисту від ультрафіолету, багато хто зупиняється на кремах, вважаючи спреї ненадійним засобом. У той самий час прибічники “пшикалок” стверджують, що немає нічого зручніше, оскільки нічого не треба втирати - бризнув і пішов далі. Насправді помиляються і ті, й інші, а спреї мають і переваги, і недоліки, і секрети використання для максимальної ефективності, повідомляє The New York Times.

За складом та ефективністю нічим не поступаються кремам

Популярність сонцезахисних спреїв викликана насамперед зручністю: їх можна носити із собою, не побоюючись, що пів банки витече в сумку, як це буває з кремом. Їх часто використовують для "швидких випадків", наприклад, для маленьких дітей чи спортсменів.

Їх зручно розпорошувати, дістаючи до важкодоступних місць та швидко покриваючи великі ділянки шкіри. 

Вони приємніші для шкіри, тому що легкі і не створюють на обличчі важку маслянисту маску. До того ж, не залишають білих слідів на шкірі, як це вміють робити креми.

Сигнал "достатньо" - це сяюча шкіра.
Сигнал "достатньо" - це сяюча шкіра.

Але це все стосується форми, хоч і зі змістом у спреїв усе гаразд. І те, що вони розбризкуються, ніяк не впливає на ефективність захисту від ультрафіолету.

Як і креми, спреї мають фактор захисту - SPF, і він має бути щонайменше 30, та містять ультрафіолетові фільтри. 

Хімічні поглинають ультрафіолетові промені і перетворюють їх на безпечне тепло. Фізичні фільтри відбивають промені, і спреї, що їх містять, створені на мінеральній основі, містять оксид цинку або діоксид титану і рекомендовані для людей з чутливою шкірою, схильною до алергічних реакцій. Тож у плані надійності складу та захисту від сонця спреї нічим не поступаються кремам.

Головне, наносити його за 20 хвилин до виходу надвір, а потім оновлювати кожні дві години, якщо спітніли, витирали обличчя або купалися.

На шкіру обличчя спрей краще наносити пальцями.
На шкіру обличчя спрей краще наносити пальцями.

Втирати - потрібно, бризкати на обличчя - не можна

Щоправда, є одне ”але” – і річ тут не в спреях, а в людях, які ними неправильно користуються. І найпоширеніша помилка - неправильне, точніше, маленьке дозування. А правила нанесення спрею такі:

  1. Для покриття всього тіла знадобиться приблизно 100-грамова чарка, але оскільки відміряти під час розпилення це неможливо, розпилюйте спрей з відстані 2-3 см від тіла, доки шкіра не засяє.
  2. Не забувайте про місця на кшталт вух, ступнів, шиї, шкіри голови.
  3. Втирайте спрей - це обов'язкова умова, що часто порушується. Інакше шкіра буде покрита нерівномірно і якась частина залишиться без захисту. Можна бризнути спрей на руки, а потім розтерти по тілу.
  4. Не наносьте спрей на вітрі, оскільки більшість його відлетить у повітря.
  5. Не вдихайте спрей і не розпорошуйте його на обличчя - в цьому випадку точно краще бризнути спершу на руки, а потім нанести на обличчя, уникаючи ділянок навколо очей.
  6. Будьте обережні з вогнем, оскільки спреї містять спирт та інші легкозаймисті речовини. При контакті з вогнем, іскрами або дуже гарячою поверхнею це може призвести до миттєвого займання та опіку шкіри. Тому відразу після використання спрею не можна ні курити, ні смажити шашлик, ні підходити до грилю чи багаття. Спочатку він повинен висохнути і повністю вбратися.

В цілому, дерматологи не відмовляють від використання спреїв, але тільки за умови, що він буде правильно наноситися і вчасно оновлюватися.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube