Ненависть до дощу передається у спадщину: ось чому в похмуру погоду нічого не хочеться

Читать на русском

Почуття втоми та відсутність енергії можуть бути пов'язані з фізіологічними процесами, низьким атмосферним тиском і навіть неперетравленням дощу

Читать на русском
дощ дівчина сум
Можливо, винен просто щоденний стрес, який гостріше відчувається в погану погоду

Почуття втоми та відсутність енергії можуть бути пов'язані з фізіологічними процесами, низьким атмосферним тиском і навіть неперетравленням дощу

Мало кому хочеться  вилазити із ліжка, коли за вікном похмуро і мокро. Але одна справа – штовхнути себе і далі нормально функціонувати, інша, коли ні сил, ні настрою не додається протягом дня. Парадокс у тому, що, з одного боку, це дуже поширене явище, з іншого, дослідження не підтверджують суттєвого впливу погоди на нашу активність та енергію. А ось комплекс причин цілком здатний зробити з людини "ганчірочку" у похмуру погоду, повідомляє The New York Times.

Найгостріше реагуємо на спеку та дощ

Насамперед, відповідальність несе сама погода, що супроводжується низьким атмосферним тиском, до якого деякі люди бувають особливо чутливі. Низький тиск створює різницю тисків між навколишньою атмосферою та пазухами носа, які заповнені повітрям. Через це пазухи розширюються, особливо якщо є закладеність носа, та виникає головний біль. Який, звісно, не надає ні енергії, ні настрою, ні сил.

Те саме відбувається зі старими травмами - переломами, розтягненнями, чи з артритами, тому в погану погоду вони можуть нагадувати про себе. В одному з досліджень пацієнти, які перенесли переломи, повідомляли про більший біль при низькому атмосферному тиску та вологості вище 70%.

Крім того, має значення, яку погоду любить людина. Дослідження, що вивчали вплив погоди на настрій, виділили чотири типи людей: любителі літа, ненависники літа, ненависники дощу, нейтральні. Тобто на осінь, весну і навіть зиму немає таких гострих реакцій, як на спеку чи дощ.

Можливо, ви з групи ненависників дощу?
Можливо, ви із групи ненависників дощу?

Може, це бабуся винна?

Цікаво, що під час аналізу реакцій людей на погоду вчені з'ясували, що у них простежується наступність поколінь. Тобто діти найчастіше реагують на погоду так само, як батьки. І ось вам ще одна можлива причина млявості у похмурий день – можливо, це спадкове.

Іншими словами, простої та однозначної відповіді на питання, звідки ця неприємна млявість у дощ, у вчених немає. Зате вони припускають, що велика відповідальність за це лежить не так на погоді, як на щоденному стресі, пов'язаному з роботою, особистим життям чи здоров'ям. І якщо ви знаєте за собою таку особливість, її можна спробувати зменшити.

Намагайтеся повноцінно висипатися вночі в такі дні, якщо дозволяє графік - влаштовуйте короткий перепочинок на денний сон. Але не потурайте бажанню валятися і не ворушитися - чим менш ми активні впродовж дня, тим більше втомленими почуваємося. Тому влаштовуйте трихвилинні перерви рухової активності, щоразу представляючи себе в новій ролі - балерина, боксер, баскетболіст, тенісист, бігун. Зверніть увагу на свій раціон - енергію дають складні вуглеводи, білки та клітковина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.