Садівництво - це тренування, медитація і можливість поспілкуватися з сусідами чи природою в одному флаконі
Навесні тягне на природу. І багато хто з нас таки навідується на присадибну ділянку, аби попіклуватися про майбутній врожай. Або, за умови, що мешкає в місті, робить це прямісінько на власному балконі. Такі візити чи години, присвячені пересаджуванню квітів прямо в квартирі, є дуже корисними для психічного здоров'я, дійшли висновку вчені, пише NYTimes. На їхню думку, крім того, що процес копання подекуди замінює тренування у спортзалі, він здатен підіймати настрій тим, хто риється в землі.
Садівництво - це тренування, медитація і можливість поспілкуватися з сусідами чи природою в одному флаконі. Дослідження це підтверджують: процес висаджування рослин дійсно має реальну користь для вашого розуму й тіла. Розглянемо всі переваги окремо.
Копання мульчі, виривання бур'янів і тягання лійки - все це можна віднести до фізичних навантажень помірної інтенсивності. І садівники, як правило, повідомляють про більш високий рівень фізичної активності в цілому, порівняно з тими, хто не займається садівництвом.
В одному нещодавньому дослідженні люди, які приєдналися до громадського саду, реєстрували майже шість додаткових хвилин на день фізичної активності помірної та високої інтенсивності порівняно з тими, хто стояв у черзі на отримання ділянки. Це може здатися небагато, але в сумі це становить близько 42 додаткових хвилин на тиждень, що точно не є зайвим. А це вже третина часу, який становлять медичні рекомендації - про 150 хвилин помірної інтенсивності на тиждень.
Деякі з найбільш енергійних видів садівничої діяльності, такі як копання, згрібання і перенесення мішків із землею, також можуть слугувати силовим тренуванням, задіюючи м'язи рук, ніг і преса.
Існують також деякі докази того, що садівники мають краще кардіо-метаболічне здоров'я. Ще одне дослідження, проведене серед літніх людей, показало, що порівняно з тими, хто не займається спортом, люди, для яких садівництво було одним з основних видів фізичної активності, мали нижчі показники:
По-перше, фізична активність сама по собі є добре відомим способом підвищення настрою. Крім того, вона є приводом поспілкуватися з тими, хто поруч. Якщо ви займаєтесь роботою на присадибній ділянці чи грядці, це неодмінно приверне увагу сусідів. Перекинутись парою слів з іншими - завжди буває корисно, навіть для найбільш затятих самітників.
В одному невеликому дослідженні 30 хвилин роботи в саду знизили рівень гормону стресу кортизолу. Деякі дослідження повідомляють, що робота в саду знижує показники тривожності та депресії. Інші дослідження виявили підвищення впевненості та самооцінки серед садівників.
Багато людей також повідомляють, що, займаючись садівництвом, вони відчувають сенс і мету, що є важливим фактором благополуччя. Працюючи з рослинами, люди бачать своє місце у світі. Вони бачать, чому вони цінні завдяки причинно-наслідковим зв'язкам, які рослини так наочно демонструють, додають психологи.
Сам факт забруднення рук також може позитивно вплинути на настрій. Існують дослідження, які вказують на те, що бактерії в ґрунті можуть змінювати мікробіом таким чином, що зменшують стрес і запалення. Якщо копирсатися в грязюці - це не ваша стихія, просто перебування на свіжому повітрі в природному середовищі може зняти стрес і відновити після розумової втоми.
Це може бути пов'язано з тим, що перебування на природі активізує розум і почуття таким чином, що відволікає увагу від інших речей. Звісно, не потрібно проводити цілий день на свіжому повітрі, щоб отримати користь від цього. Десяти хвилин достатньо, щоб підвищити самооцінку та настрій, підсумовують вчені.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.