Шварценеггер тренується вранці, але товстунам так робити не можна

Як обрати свій найкращий час доби для спорту

Спорт,  зарядка, тренування, фізичне навантаження, вчені, корисні поради, здоров'я
Але вечірні тренування можуть порушити сон.

Щодо того, коли найкращий час для тренувань, суперечок завжди було багато. До цього більшість досліджень доводили доволі суперечливі висновки. Але кілька останніх досліджень таки наближають людство до відповіді. Австралійські вчені протягом 8 років спостерігали за учасниками експерименту й виявили, що людям з надмірною вагою займатися спортом чи будь-якими фізичними навантаженнями з метою поліпшення стану власного здоров'я найкраще саме увечері. В цей час - найсильніше потовиділення. 

В цьому дослідженні взяли участь 30 тисяч людей середнього віку з ожирінням. Виявилось, що ті, хто займається вечірніми вправами, мають на 28% менше шансів померти з будь-якої причини, ніж ті, хто тренується вранці чи вдень. Такий розрив вчених здивував. Команда очікувала отримати користь від вечірніх тренувань, але її учасники не думали, що зниження ризику буде настільки вираженим, пише NYTimes.

"Це новий напрямок досліджень. Ми провели не всі експерименти", - додали науковці.

Вечірній спорт 

Таким чином, ті, хто бореться з ожирінням, можуть отримати користь від більш пізніх тренувань, і ось чому. Фізичні вправи роблять інсулін більш ефективним для зниження рівня цукру в крові. Це, своєю чергою, запобігає набору ваги та діабету 2 типу, поширеному та руйнівному наслідку ожиріння.

Простіше кажучи, ввечері ми найбільше стійкі до інсуліну. Тож якщо ви можете компенсувати цю природну зміну чутливості до інсуліну, виконуючи фізичні вправи, ви можете знизити рівень глюкози в крові й таким чином уникнути діабету та серцево-судинних захворювань.

Одне з постійних занепокоєнь щодо вечірніх фізичних вправ полягає в тому, що інтенсивна діяльність може порушити сон. Однак деякі експерти стверджують, що ці побоювання перебільшені. 

Для Шварценеггера найбільш природні - вранішні тренування.
Для Шварценеггера найбільш природні - вранішні тренування.

Шварценеггер - за ранок

Обговорюючи австралійське дослідження, бодибілдер, актор і колишній губернатор Арнольд Шварценеггер процитував дослідження 2023 року, яке свідчить про те, що насправді немає жодної різниці в результатах залежно від того, в який час дня ви тренуєтесь. У цьому випадку все залежить від того, що найкраще підходить для вас.

"Я продовжу тренуватися вранці. Для мене це автоматично", - написав Термінатор.

На користь ранкових тренувань свідчать і аргументи щодо схуднення. Минулого року ще одне дослідження виявило, що люди, які займалися фізичними вправами з 7 ранку до 9 ранку, мали нижчий індекс маси тіла, ніж ті, хто тренувався вдень або вночі.

Згідно з дослідженням 2022 року, ранкова зарядка може бути особливо корисною для здоров’я серця. Це також може укріпити ваш сон. Але, звичайно, найбільший аргумент для ранкової зарядки може бути суто практичним. Для багатьох людей ранок просто зручніший.

Обирайте час, який приносить користь саме вам 

Жодне окреме дослідження не може вказати, коли вам слід займатися спортом. Цікаво, що температура тіла, яка нижча вранці, але досягає максимуму пізно вдень, відіграє певну роль у спортивних результатах. Кілька недавніх невеликих досліджень за участю чинних спортсменів, показують, що низька температура тіла знижує продуктивність, а післяобідні тренування допомагають їм краще грати та довше спати.

Інше, цього разу вже китайське дослідження за участю 92 тисяч людей показало, що найкращий час для вправ для вашого серця - між 11 ранку та 5 вечора, тобто вдень. Експерти ж з охорони здоров’я погоджуються з тим, що більшість людей ведуть занадто сидячий спосіб життя. І що будь-який рух - це хороший рух. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube