Миші одразу протверезіли: на основі золота створено засіб від сп'яніння

Читать на русском

Гель містить молочні білки і наночастинки золота - задоволення не з дешевих

Читать на русском
Похмілля, алкоголь, гель, корисні поради, вчені, здоров'я
Обережніше, так можна й спитись.

Гель містить молочні білки і наночастинки золота - задоволення не з дешевих

Новий гель може нейтралізувати дію алкоголю до того, як настане похмілля. Він виготовлений з молочних білків і наночастинок золота й може виявитися найкращим засобом від похмілля, оскільки запобігає виникненню жахливих наслідків від вживання алкоголю, йдеться в публікації ScienceAlert.

Хоча це ще дуже рання стадія розробки, початкові випробування на мишах свідчать про "багатообіцяючу стратегію ефективної детоксикації алкоголю". За допомогою гелю з золотистими вкрапленнями науковці з харчування разом з міжнародною командою дослідників змогли знизити рівень алкоголю в крові мишей на 40% за 30 хвилин.

Як це працює 

Гель переміщує розпад алкоголю з печінки до травного тракту. На відміну від метаболізму алкоголю в печінці, в цьому випадку шкідливий ацетальдегід не утворюється як проміжний продукт.

Команда показала, що їхній гель може каталізувати розщеплення алкоголю в кишечнику до менш токсичної оцтової кислоти, а не ацетальдегіду. Він є винуватцем багатьох симптомів похмілля, як от:

  • нудота,
  • головний біль,
  • сухість у роті,
  • зниження кров'яного тиску,
  • прискорене серцебиття,
  • підвищення температури,
  • почервоніння обличчя.

Вже через 30 хвилин після вживання алкоголю в мишей, яким давали гель, рівень алкоголю в крові знизився на 40 %, а через 5 годин - більш ніж на 50%. Більше того, миші, які отримували гель щодня разом з алкоголем, втрачали менше ваги і мали кращий метаболізм жирів у печінці, ніж миші, які отримували лише алкоголь протягом 10 днів. Це свідчить про те, що гель пом'якшував пошкодження кількох органів.

Звісно, здоровіше взагалі не вживати алкоголь, проте гель може бути особливо цікавим для людей, які не хочуть повністю відмовлятися від алкоголю, але й не хочуть створювати навантаження на свій організм від наслідків його вживання.

Операція "Роззброїти алкоголь"

Для створення цього чудодійного гелю дослідники використовували молочну сироватку - водянисту частину молока, яка відокремлюється від твердого сиру під час виготовлення сиру. При кип'ятінні протягом декількох годин сироватка утворює довгі пасма, які можна заманити в гель в результаті реакції з залізовмісною сполукою. Додавання наночастинок золота і трохи цукру допомагає гелю полегшити каскад ферментативних реакцій, щоб "роззброїти" алкоголь.

Природно, що гелі перетравлюються в кишечнику довше, а наночастинки золота також подовжують час перетравлення. Це дає можливість компонентам гелю перетворити шкідливий алкоголь на менш токсичну оцтову кислоту, яку наш організм може далі розщепити на воду та вуглекислий газ. Але це працює лише доти, доки алкоголь перебуває у травному тракті. Після потрапляння в кров токсичні ефекти алкоголю стають недосяжними для гелю.

Попереду ще багато роботи, перш ніж гель можна буде вважати безпечним для випробувань на людях. Та є надія, що гель можна буде приймати до або під час вживання алкоголю, щоб запобігти його шкідливому впливу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.