Уміння дякувати позитивно впливає на психіку та фізичний стан
Одна з найпозитивніших емоцій, серед тих, які здатна відчувати людина, може бути будь-якою, по-різному виявлятися, мати вигляд не надто заслуженої. Але якщо вона щира, а ви вмієте не тільки відчути її, а й озвучити - вас можна лише привітати. Адже, на думку психологів, це зцілює, заряджає енергією та змінює життя, повідомляє The New York Times.
Інтерес вчених до цього не найочевиднішого взаємозв'язку виник після великого дослідження психолога Роберта Еммонса, зробленого на початку 2000-х. Зацікавившись питанням, чи отримують люди якусь користь собі, коли вдячні комусь, він з'ясував, що на психологічне благополуччя це точно впливає найпозитивнішим чином.
Це спричинило хвилю інших досліджень, і ось до яких дивовижних висновків докопалися вчені та психологи.
Але для отримання цих "бонусів" важлива не тільки щирість, а й уміння не просто відчувати подяку, а висловлювати її. І тут байдуже, у якій формі буде цей вираз - висловленим “віч-на-віч”, письмовим, чи це лист, чи коротке текстове повідомлення в месенджері, чи голосове послання.
Але що важливо, то це конкретність у висловленні своєї подяки, оскільки, як кажуть психологи, це посилює наші вдячні емоції та думки. Наприклад, не просто сказати “Спасибі за допомогу” колезі, який підхопив частину вашої роботи в авральній ситуації, а “розшифрувати” свою подяку, щоб було зрозуміло, чому ви вдячні.
Цікаво, що вдячність йде на користь не тільки дарувальнику та одержувачу, а й свідкам. Спостереження за передачею позитивних емоцій від однієї людини до іншої дає почуття тепла та більшої близькості до них обох та відчуття причетності до чогось хорошого.
Для більшого ефекту від вдячності психологи радять зробити її повсякденною корисною звичкою, просто включивши її у свій розпорядок дня – наприклад, перед початком роботи або, навпаки, наприкінці дня, перед сном.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.