Магію слова визнали офіційно: вона годиться для кар'єри та кохання

Уміння дякувати позитивно впливає на психіку та фізичний стан

подяка запис спасибі
Психологи радять записувати моменти своєї вдячності.

Одна з найпозитивніших емоцій, серед тих, які здатна відчувати людина, може бути будь-якою, по-різному виявлятися, мати вигляд не надто заслуженої. Але якщо вона щира, а ви вмієте не тільки відчути її, а й озвучити - вас можна лише привітати. Адже, на думку психологів, це зцілює, заряджає енергією та змінює життя, повідомляє The New York Times.

Інтерес вчених до цього не найочевиднішого взаємозв'язку виник після великого дослідження психолога Роберта Еммонса, зробленого на початку 2000-х. Зацікавившись питанням, чи отримують люди якусь користь собі, коли вдячні комусь, він з'ясував, що на психологічне благополуччя це точно впливає найпозитивнішим чином.

Це спричинило хвилю інших досліджень, і ось до яких дивовижних висновків докопалися вчені та психологи.

  • По-перше, вдячний погляд на життя корисний для емоційного здоров'я.
  • По-друге, вміння бути вдячним здатне формувати та підтримувати соціальні відносини та зміцнювати романтичні. Наприклад, дослідження показали, що люди, які вміють дякувати своїм партнерам, більш чуйно реагують на їхні потреби, більш віддані і з більшою ймовірністю залишаться в цих відносинах.
  • По-третє, це приносить користь психічному здоров'ю - зменшує тривогу та симптоми депресії, підвищує самооцінку та задоволеність власним життям.
  • По-четверте, приносить користь фізичному здоров'ю - покращує сон, нормалізує артеріальний тиск і серцевий ритм. 
Важливо не тільки відчути подяку, а й висловити її.
Важливо не лише відчути подяку, а й висловити її.

Але для отримання цих "бонусів" важлива не тільки щирість, а й уміння не просто відчувати подяку, а висловлювати її. І тут байдуже, у якій формі буде цей вираз - висловленим “віч-на-віч”, письмовим, чи це лист, чи коротке текстове повідомлення в месенджері, чи голосове послання. 

Але що важливо, то це конкретність у висловленні своєї подяки, оскільки, як кажуть психологи, це посилює наші вдячні емоції та думки. Наприклад, не просто сказати “Спасибі за допомогу” колезі, який підхопив частину вашої роботи в авральній ситуації, а “розшифрувати” свою подяку, щоб було зрозуміло, чому ви вдячні.

Цікаво, що вдячність йде на користь не тільки дарувальнику та одержувачу, а й свідкам. Спостереження за передачею позитивних емоцій від однієї людини до іншої дає почуття тепла та більшої близькості до них обох та відчуття причетності до чогось хорошого.

Для більшого ефекту від вдячності психологи радять зробити її повсякденною корисною звичкою, просто включивши її у свій розпорядок дня – наприклад, перед початком роботи або, навпаки, наприкінці дня, перед сном.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube