Крекер з дірочками може миттєво поліпшити зір: секрет феномену

Читать на русском

Але це працює не для всіх дефектів зору

Читать на русском
Лікарі, медицина, здоров'я, зір, очі, офтальмологи, вчені, дослідження, наука
Звичайно, ефект не обмежується крекерами.

Але це працює не для всіх дефектів зору

Один з користувачів американського сайту, що має ознаки соціальної мережі - Reddit - підкинув цікаве запитання. Мовляв, чому зір стає чіткішим, якщо дивитися у отвір. Він розповів, що від нічого робити просто глянув на екран свого телевізора через отвір у крекері, коли їв той за переглядом фільму.

Яким же було його здивування, коли виявилось, що так автор допису бачить набагато краще. Його зір став надзвичайно чітким.

"Я просто лежав у ліжку, їв крекери і вирішив подивитися на телевізор крізь отвори в крекері, і ось я побачив, що бачу чіткіше", - написав він.

Як би дивно це не звучало, але це дійсно так. Звичайно, ефект не обмежується крекерами. Відомий як "ефект отвору", він має лише одну умову - все, що вам потрібно зробити, це створити невеликий отвір на аркуші паперу або невеликий отвір між пальцями, щоб покращити свій зір.

Що ж відбувається 

Коли світло проходить через маленький отвір або зіницю, всі несфокусовані промені блокуються, залишаючи тільки сфокусоване світло, яке потрапляє на сітківку і формує чітке зображення.

"Розмір отвору або розмір зіниці є важливим фактором. Занадто малий отвір або зіниця можуть викликати дифракцію і втрату роздільної здатності", йдеться в публікації IFLScience із посиланням на Review of Optometry.

Це працює не для всіх дефектів зору, а лише для вад, які можна виправити за допомогою лінз. Насправді це метод, який лікарі використовують в клініці, коли пацієнт приходить з нечітким зором, і треба швидко дізнатися, чи потрібні йому окуляри або контактні лінзи.

Людині надягають перфораційні окуляри з отворами, й якщо зір покращиться, то, швидше за все, окуляри або контактні лінзи покращать зір. Якщо цього не відбувається, лікарі змушені діагностувати інші вади зору. 

Проблеми із зором, звичайно, найкраще вирішувати, звернувшись до лікаря. Але в крайньому випадку, крекер з маленькою дірочкою може допомогти вам трохи краще зосередитися й роздивитись щось, чого не вдається роздивитись без крекеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.