Спермагеддон розсварив учених: так, що там, зрештою, у мужиків у штанях

Тепер зовсім незрозуміло, чи в небезпеці репродуктивне здоров'я чоловіків.

сперматозоїди репродуктивне здоров'я чоловіка
Розбрат почався, коли нове дослідження, проаналізувало кількість сперматозоїдів у данських чоловіків.

З падінням народжуваності зіткнулася не лише Україна, а й безліч країн, де, як наприклад в Іспанії, ніщо, здається, не заважає людям заводити дітей. І однією з основних причин вчені вважають стрімкі темпи скорочення кількості сперматозоїдів, що спостерігається у різних регіонах світу. І якщо наприкінці ХХ століття це був досить млявий спад, то в XXI він почав рости як на дріжджах, а з 2019-го сперматозоїди почали ніби випаровуватися. 

Таких лякаючих висновків дійшли ізраїльські вчені у своєму недавньому дослідженні, які оголосили, що світова репродуктивна криза - на носі. Але поки світ роздумував, що з цим робити, датські дослідники оголосили, що їхні результати скасовують кризу, сперматозоїди у країні не зменшуються, проте попередні песимістичні висновки є перебільшенням, повідомляє The Guardian.

Науковий скандал навколо сперматозоїдів стосується, перш за все, їхньої кількості, яка в одних вчених стрімко падає, в інших стоїть на місці. 

Дослідники з Єврейського університету в Єрусалимі дійшли висновку, що середня концентрація сперматозоїдів впала зі 101,2 млн. мл до 49,0 млн. мл у період з 1973 по 2018 рік, тобто зниження становило 51,6%. А загальна кількість сперматозоїдів за цей період зменшилась на 62,3%.

Ще одне дослідження тієї ж групи вчених визначило зниження концентрації сперматозоїдів у понад два рази за останні 40 років. До того ж така картина спостерігалася у різних регіонах світу: Європі, Австралії, Америці, Азії та Африці. А темпи зниження тільки збільшувалися: якщо з 1972 до 2000 року концентрація сперматозоїдів знижувалася на 1,16% на рік, то з 2000 це вже було 2,64% на рік. Тобто, репродуктивна криза, спермагедон, людство в небезпеці.

Зниження якості сперми означає необхідність більшого часу для зачаття.
Зниження якості сперми означає потребу більшого часу для зачаття.

Розбрат почався, коли нове дослідження, проведене британськими, канадськими, датськими вченими, проаналізувало кількість сперматозоїдів у данських чоловіків. Протягом шести років було відібрано майже 7 тисяч зразків у потенційних донорів сперми віком від 18 до 45 років. І виявилося, що ніяких істотних змін у кількості сперматозоїдів не відбулося.

Щоправда, команда виявила зниження якості сперми у період із 2019 по 2022 роки - середня концентрація та загальна кількість рухливих сперматозоїдів за цей час знизилася. Коли перевіряли ще раз на справжніх донорах, у яких все має бути надзвичайно рухомим, результат із погіршенням підтвердився.

Можливо, у цьому винен коронавірус, хоча він у Данії не лютував, а на якість сперми сам вірус впливає недовго. Або ж наслідки пандемії у вигляді зниження фізичної активності та підвищення шкідливих звичок на кшталт алкоголю, куріння та їжі. Точної відповіді, чому псується сперма, вчені поки що не мають.

І, до речі, незалежні дослідники критично ставляться і до датських результатів, зазначаючи, що їхній аналіз проводився недовго, лише у одній країні та серед “потенційно упередженого населення”, тобто тих, хто має таку якість сперми, яка дозволяє бути донором. Отже світове зниження сперматозоїдів поки що залишається під питанням.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube