У найсамотнішої рослини на світі з'явився шанс на природний секс

Учені не втрачають надії знайти жіночий екземпляр енцефаляртосу, який пережив динозаврів та льодовиковий період

пальма рослина ботсад
Зараз це вид, що зник у дикій природі

Ботаніки та генетики досягли вражаючих результатів у створенні гібридних рослин, але з однією з найрідкісніших у світі - енцефаляртосом Вуда все зовсім інакше і все складно. Гібрид за його участю вчені створили, але вже понад сто років мріють знайти йому справжню пару - "чистокровний" жіночий екземпляр цієї рослини. І  весь цей час енцефаляртос є самотнім чоловіком, якому доводиться розмножуватися не природним шляхом, а за допомогою людей та культивації. Але тепер з'явилася надія на допомогу штучного інтелекту, який аналізує знімки лісу у пошуках пари для найсамотнішох рослини у світі, повідомляє ВВС.

Дослідженням, яке більше схоже на справжнє розслідування, займаються вчені Саутгемптонського університету під керівництвом Лаури Сінті, яку надзвичайно вразила історія самотності енцефаляртосу.

“Це схоже на класичну історію про нерозділене кохання. І я сподіваюся, що десь є самка, адже всі вони колись існували. Було б чудово повернути в природу цю рослину, яка знаходиться на межі зникнення, шляхом природного розмноження», - заявила керівник групи.

Пошуки йдуть у лісах Південної Африки, де 1895 року було виявлено єдиний, що зберігся у природі, екземпляр стародавньої рослини, яка існувала на Землі ще до динозаврів. Ім'я дали на честь ботаніка, який натрапив на нього, прогулюючись лісом.

Те саме знайдене дерево, що тепер живе в Дурбанському парку.
Те саме знайдене дерево, яке тепер живе в Дурбанському парку.

Енцефаляртос Вуда схожий на високу пальму, у знахідки було три стовбури, що переходять у два великі стебла, і він був, на жаль, чоловічим екземпляром.

Майже 130 років пошуків жіночого варіанта енцефаляртосу не дали результату і, за великим рахунком, знайдена рослина все ще продовжує залишатися єдиним у світі екземпляром, і досі чудово почувається після пересадки на територію Дурбанського ботанічного саду.

Насправді, звісно, ​​у різних ботсадах ростуть його чоловічі клони, які розмножили люди - їх близько 500. Але всі вони теж чоловіки, і відтворення природним шляхом все ще неможливе.

Хоча надія є: дослідницька група Саутгемптонського університету має намір прошерстити 4 тисячі гектарів лісу. Звичайно, не пішки, а за допомогою дронів, які роблять знімки лісу, та штучного інтелекту, який їх аналізує. Робота очикується велика, поки що вивчено лише 2% від загальної площі.

У разі успіху романтики, ймовірно, скажуть, що енцефаляртос Вуда нарешті знайшов своє кохання і більше не самотній, а ботаніки зрадіють, що він залишить сумну категорію - "вид, що зник у дикій природі". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube