Чому важливо підкидати млинці на пательні

Читать на русском

Сила м'язів зап'ястя та міцний хват допомагають нам у повсякденному житті та набувають особливого значення з віком

Читать на русском
млини тенісний м'яч чоловік жінка
Щоб звичайні справи не стали скрутними, тренуйте руки заздалегідь.

Сила м'язів зап'ястя та міцний хват допомагають нам у повсякденному житті та набувають особливого значення з віком

І не треба думати, що це має хвилювати лише спортсменів, до яких ви не маєте ніякого відношення. Якщо замислитись, у якій кількості щоденних справ беруть участь руки, нешанобливе ставлення до них швидко зміниться. І не просто беруть участь – від їхньої сили залежить результативність цих справ. Чи тягнемо ми з магазину овочі чи викручуємо ганчірку, моючи підлогу, чи носимо на руках дитину або підкидаємо млинці на важкій сковороді - успіх безпосередньо пов'язаний із силою рук, повідомляє The New York Times.

Смартфони прискорюють послаблення рук

На жаль, мало хто замислюється про те, що сильний хват потрібен, і він потребує постійних тренувань. Ба більше, від нього залежить здоров'я, якість та тривалість життя. Просто тому, що люди з сильними руками зазвичай ведуть фізично активний спосіб життя, а це пов'язано з довголіттям.

І якщо вже задуматися про старість, то всі ті ж повсякденні справи стають важко здійсненними, тому що сила в руках з віком нанівець сходить, якщо, звичайно, її не тренувати. Тому нашим бабусям важко відкрити консервну банку, принести сумку із продуктами чи тонко розкотити тісто.

До того ж, нинішні реалії ще швидше роблять руки слабкими через використання смартфонів. Як показують дослідження, воно призводить до болю у великому пальці, розширення серединного нерва, зниження функції кисті.

А потім великий палець "відвалюється" і руки нічого не тримають.
А потім великий палець "відвалюється" і руки нічого не тримають.

Перевірити свою силу рук легко: експерти радять спочатку повертати в руках важку сковороду, ніби ви виливаєте з неї воду. А потім спробувати утримати свою вагу руками у положенні для віджимань. Якщо вас забракло навіть на кілька секунд - час тренувати силу рук.

Віджимаємо рушник і гуляємо "як ведмідь"

Переносимо грузи в обох руках: ефективність такої вправи в тому, що тренується не тільки хват руками, а й задіяні інші м'язи. До того ж це заняття з нашого повсякденного життя, коли ми, наприклад, несемо пакети з продуктами додому. Проробляється хват, корпус, спина, плечі та руки.

Експерти радять почати з 5-кілограмових гантелі, можливо, ви дотренуєтеся і до збільшення цієї ваги. Якщо гантелей немає, підійдуть пластикові баклажки з водою, які мають ручки.

Висимо "як сосиска" на турніку: так, ніби зараз почнемо підтягуватися на ньому. Це тренує не тільки силу хвата, а й корисно для плечей, верхньої частини спини та корпусу. Починати слід з 10 секунд, поступово збільшуючи час на одну хвилину.

"Ведмежа ходьба" зміцнює не тільки силу рук, а й м
"Ведмежа ходьба" зміцнює не тільки силу рук, а й м'язи спини.

Ведмежа прогулянка: теж зміцнює різні м'язи та хватку. Для цього потрібно встати на карачки, а потім випрямити ноги, піднявши таз вгору. "Кругла" спина, пальці рук повернуті в різні боки, відштовхуємося від землі руками та зап'ястями, щоб просунути тіло вперед.

Для тренування достатньо чотири підходи, кожен по дві хвилини, з двохвилинним відпочинком між "раундом".

Найпростіше: можна стискати тенісний м'яч – 10 разів поспіль по 5 секунд, роблячи три підходи. Ця вправа корисна та безпечна для людей, які мають проблеми із суглобами.

Немає м'яча – тренуйтеся з викручуванням рушника. Три рази вичавлюємо в один бік, поки не витікає вся вода, три рази – в інший.

Для тих, хто вже тренується: просто змініть звичні вправи. Наприклад, замініть ручку гребного тренажера рушником або мотузкою – так м'язам рук доведеться працювати набагато інтенсивніше.

Або відмовтеся від атлетичних рукавичок, коли тренуєте тягу найширших м'язів. Можливо, це змусить зменшити вагу, натомість дозволить покращити хват.

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.