Будівельники рили каналізацію і знайшли заначку мера міста

Читать на русском

Решту багатств він ховав у своєму будинку

Читать на русском
Скарб, вчені, монети, археологи, розкопки, історія, Німеччина
Скарб містить суміш срібних монет, включаючи срібні талери, викарбувані Священною Римською імперією, та іноземні монети.

Решту багатств він ховав у своєму будинку

В Німеччині знайшли сотні столітніх монет, що, ймовірно, належали заможному меру XVII століття. Приховану колекцію монет, що включає 285 срібних, датовану 1499-1652 роками, знайшли в траншеї, коли будівельники встановлювали нову каналізаційну лінію на фермі в містечку в східно-центральній частині країни, пише LiveScience.

Скарб містить суміш великоформатних срібних монет, включаючи срібні талери, викарбувані Священною Римською імперією, та іноземні монети. Більшість знахідок були регіональними саксонськими монетами, включно з рідкісними. Крім того, колекція містила італійський скудо 1630 року і талер, викарбуваний у 1620 році великим герцогом Тоскани.

Експерти вважають, що скарб, найімовірніше, закопали після закінчення Тридцятилітньої війни (1618-1648) - конфлікту, який в основному точився в Центральній Європі і призвів до загибелі приблизно 8 мільйонів людей.

Деякі з монет, знайдених у траншеї на садибі. Після багатьох років перебування під землею монети набули зеленуватого відтінку.
Деякі з монет, знайдених у траншеї. Після багатьох років перебування під землею монети набули зеленуватого відтінку.

Виходячи з набору монет у колекції, експерти дійшли висновку, що скарб, ймовірно, належав Йоганну Дондорфу, який обіймав посаду мера містечка Веттіна наприкінці 1660-х років і був одним з найбагатших містян. За часів його мерства Веттін був "надзвичайно багатим пивоварним містом під час і після Тридцятилітньої війни", особисте ж багатство очільника громади стало очевидним після його смерті в 1675 році.

Коли суд оцінював майно міського голови після його смерті, то встановив, що той накопичив понад 2,5 тисячі талерів і 500 дукатів - золотих монет, які він ховав у кімнатах свого будинку. Та виходячи з нещодавньої знахідки, стає зрозуміло, що суд порахував далеко не все.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.