У гробниці Майя знайшли зловісну нефритову маску: Таке відкриття нагадує виграш у лотерею

Захороненню 1,7 тисяч років. Першими його знайшли мародери

Маска, артефакти, розкопки, археологи, вчені, наука, цивілізація мая
Маска зображує бога шторму

У королівській гробниці в Гватемалі знайшли нефритову маску із зображенням бога шторму Майя. Археологи визначили, що захороненню 1,7 тисяч років. В ньому зберігався ряд артефактів, в тому числі мозаїчна нефритова маска й людська стегнова кістка з різьбленими малюнками.

Маска має складний дизайн. Вочевидь її залишили в гробниці в якості поховального приношення, пише LiveScience. Гробниця розташована на археологічній ділянці, відомій як Чочкітам, поблизу кордонів сучасних Мексики та Белізу. Вона була місцем поховання раніше невідомого правителя мая.

Крім того, як ми вже зазначали, серед знахідок - стегнова кістка людини, з вирізаними на ній ієрогліфами. Також знайшли малюнок, що зображає чоловіка, який тримає нефритову маску, схожу на артефакт, захований всередині гробниці.

Дослідники вважають, що ієрогліфи ідентифікують батька і діда правителя, похованого в гробниці, - Тікаля і Теотіуакана, і слугують зв'язком із ними.

"Таке відкриття нагадує виграш у лотерею з точки зору інформації. Це відкриває вікно в невідомий час, про який ми мало що знаємо", - повідомили археологи, які брали участь у розкопках. 

Унікальні стародавні прикраси та гроші 

Разом з мозаїчною маскою, що нагадує бога шторму, якому поклонялися представники стародавньої цивілізації, дослідники знайшли 16 мушель молюсків.

Крім того археологи знайшли рідкісну колючу устрицю, що використовувалася королівськими особами як прикраса та валюта, а також у релігійних обрядах та жертвоприношеннях.

Значимість знахідок - складно переоцінити, підкреслили вчені.
Значимість цих знахідок - складно переоцінити, підкреслили вчені.

До якого періоду належить гробниця

Епоха, відома як класичний період майя, тривала приблизно з 250 по 900 рік нашої ери і вважається вершиною панування мезоамериканської цивілізації. 

На жаль, через пограбування від цього періоду залишилося дуже мало речових доказів. Наразі археологи виявили гробницю завдяки щасливому випадку, оскільки мародери розкопали лише 2 метри над поховальною камерою перед тим, як покинути місце розкопок. Тобто, до знахідок вони не дістались. 

Археологи планують провести ДНК-тестування кісток, щоб отримати більше інформації про мешканця поховання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube