Заспокійливий ефект на центральну нервову систему надає хміль
Основний компонент у виробництві пива, який через глобальне потепління опинився під загрозою, надає найпозитивніший вплив на здоров'я людини. І дивно те, що будь-який алкоголь порушує якість та тривалість сну, а безалкогольне пиво, навпаки, здатне діяти як снодійне та покращувати сон. А все завдяки смолі хмелю, що підвищує рівень гальмівного нейромедіатора, який діє у центральній нервовій системі, повідомляє NCBI.
Дослідження іспанських учених аналізувало сон медсестер, а це категорія, яка відчуває як проблеми зі сном через нічні чергування і роботу по добі, так і високий рівень стресу через велике навантаження. Перед початком випробувань було оцінено рівень їхньої тривожності, під час досліджень вони носили на рук актиметр, що фіксує щоденну активність та параметри сну.
Впродовж двох тижнів медсестри випивали за вечерею 0,3 л безалкогольного пива, що містить хміль, потім результати порівнювалися з “непитущою групою”, що складалася з їхніх колег.
Виявилося, що у тих, хто пив пиво, зменшилася нічна активність, жінки стали набагато швидше засинати, поліпшилася якість сну, тобто менше ворочалися і не прокидалися кілька разів за ніч. Крім того, суттєво знизився рівень тривожності.
Вчені виявили, що хміль у складі пива не лише активізує гальмівний нейромедіатор, а й впливає на серотонін - ще один нейромедіатор, який бере участь у регуляції нічного сну. А вже серотонін стимулює гормон сну мелатонін, що управляє циркадними ритмами.
Інші дослідження підтвердили ефективність хмелю як седативного і снодійного засобу. У клінічних випробуваннях хмелю пацієнти з безсонням починали спати, а ті, хто часто прокидався, не міг заснути ввечері або прокинутися вранці, нескінченно крутився уві сні, покращили якість свого неспокійного сну.
З іншого боку, завдяки хмелю пиво має протизапальний ефект, профілактує розвиток тромбів та атеросклеротичних бляшок, пригнічує ріст пухлин на ранніх стадіях, збільшує щільність кісток у дорослих, може діяти як імуномодулятор.
Звичайно, йдеться тільки про безалкогольне пиво і "лікуватися" звичайним не вийде. До речі, на боці безалкогольного й калорії із зайвою вагою: якщо калорійність звичайного пива становить 45 ккал на 100 мл, то за відсутністю алкоголю вона знижується до 17. І 0,3 л щодня не призведуть до нарощування ваги – доведено дослідженнями.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.