В жодній крупі комахи так не люблять влаштовувати собі “будиночок”, як у бобових
Квасолю можна сміливо назвати українським суперфудом, адже при всьому різноманітті сортів та низькій ціні вона має багато корисних властивостей для здоров'я. Це багате джерело білка та клітковини, вітамінів групи В, заліза, калію та магнію.
Квасоля знижує рівень холестерину та ризик розвитку серцево-судинних захворювань, допомагає контролювати рівень цукру в крові, покращує роботу кишківника та запобігає закрепам.
І все в ній добре, якби не жучки, що примудряються заводитись навіть у скляних банках. Можливо, ваші умови зберігання не влаштовують примхливу квасолю? Зберегти запаси до нового врожаю допоможуть поради Інформатора.
Квасоля, яка восени вирушала "в запаси", повинна була бути твердою, підсушеною в духовці і без жодної пошкодженої квасолинки. Темні крапки, маленькі отвори в бобі - привід для негайного вилучення таких екземплярів. За правильних умов зберігання квасоля може спокійно лежати два роки і не псуватись. Що це за правила?
По-перше, температура і місце: зберігайте суху квасолю в прохолодному, темному місці з температурою від +4 до +10°C.
По-друге, вологість: оптимальна становить 50-60%.
По-третє, ємність: зберігайте суху квасолю в герметичній ємності, наприклад, у скляній банці, пластиковому контейнері або вакуумному пакеті. Кришки повинні відкриватися із зусиллям, тобто бути дуже щільними.
Жучки не люблять пряних ароматів, тому в ємність з квасолею можна покласти часник, лавровий лист, запашний перець, гвоздику, гілочку розмарину, кріп, який потрібно буде регулярно міняти або насіння кропу. Можна використовувати ефірні олії: капнути на ватяний диск олію розмарину або лаванди і покласти до квасолі.
У морозилку квасолю можна закладати відразу восени, а можна і зараз, якщо ви зневірилися перемогти жучків. Плоди у холоді не втратять ні смаку, ні користі. У якості тари найкраще використовувати пластикові пакети зі спеціальними герметичними застібками.
Врятувати квасолю в такому разі можна, якщо плодів з крапками чи дірочками у ваших запасах не дуже багато. Переберіть квасолю, викиньте пошкоджену. Залийте холодною солоною водою – всі пропущені шкідники спливуть. Коли квасоля висохне, прожарте її в духовці на мінімальній температурі протягом години. Потім промийте боби, висушіть, розділіть на порції та відправте в морозилку.
Важливо: великому чищенню підлягає як квасоля, так і місце її зберігання. Скляні банки потрібно вимити та пропарити, мішечки випрати у гарячій воді. Якщо квасоля зберігалася в шафі, доведеться вимити всі полиці слабким розчином оцту і провітрити шафу.
"Сподіваюсь, це жарт!". У Києві побудують тунель між Оболонню та Троєщиною?
У соцмережах обговорюється можливе будівництво тунелю між Оболонню та Троєщиною. Заяви мера Кличка підтверджують існування проекту, але деталей про вартість та строки немає. Запрошуємо експерта Дмитра Беспалова обговорити потребу у такому тунелі та можливості його реалізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.